Kolejny dzień w biurze. Manchester City pewnie pokonuje Brighton & Hove Albion

Sergio Aguero w formie to jeden z koszmarów bramkarzy. Dziś argentyński napastnik został MVP meczu z “Mewami”.

twitter.com/PremierLeague

Pewna wygrana 4:0. W takim stylu na Etihad Manchester City pokonał gości z Brighton. 2 bramki i asystę zanotował Sergio Aguero.

Długo na pierwszą bramkę nie musieliśmy czekać. Zinchenko popisał się kapitalnym podaniem do Davida Silvy, ten w polu karnym podał do tyłu, do Kevina De Bruyne, a Belg pewnie strzelił na pustą bramkę. W 22. minucie KdB miał szansę na drugą bramkę, ale jego strzał przeleciał tuż obok słupka.

W 30. minucie po rajdzie Raheema Sterlinga David Silva miał stuprocentową sytuację, ale nie zdążył oddać celnego strzału, piłka odbiła się od jego stopy i przeleciała obok bramki. 5 minut później urazu nabawił się Aymeric Laporte, co mocno komplikuje sytuację na środku obrony Manchesteru City. John Stones kontuzjowany, Laporte zszedł na noszach i tylko Otamendi jest jedynym zdrowym, nominalnym środkowym obrońcą. Za miejsce kontuzjowanego Francuza pojawił się Fernandinho, który miał być przed sezonem szykowany na właśnie takie problemy kadrowe.

W 42. minucie po świetnej akcji Manchesteru City Kevin De Bruyne podał do Sergio Aguero, a ten jak na rasowego snajpera przystało pewnie pokonał Matthew Ryana strzałem pod poprzeczkę.

W 55. minucie było już 3:0. Zinchenko podał do Davida Silvy, ten odegrał do Aguero, a Argentyńczyk z 16. metrów strzelił prosto w okienko. Klasa. W ten sposób Aguero z 6 bramkami zasiadł na fotelu lidera klasyfikacji strzelców Premier League.

W 78. minucie wejście smoka zaliczył Bernardo Silva. Jego drugi kontakt z piłką zakończył się bramką. Zajęło mu to 18. sekund. Asystentem niewątpliwy MVP tego meczu, Sergio Aguero.

31.08.2019, 4. kolejka Premier League, Etihad Stadium (Manchester)

Manchester City – Brighton & Hove Albion 4:0 (2:0)

De Bruyne 2′, Aguero 42′, 55′, B.Silva 79′

Man City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte (Fernandinho 38′), Zinchenko – De Bruyne (Gundogan 70′), Rodri, D.Silva (B.Silva 78′) – Mahrez, Aguero, Sterling

Brighton: Ryan – Webster, Dunk, Burn – Montoya, Stephens, Propper, March, Bernardo (Murray 67′) – Maupay (Connolly 66′), Trossard (Gross 74′)

Żółte kartki: Laporte 35′ – Dunk 84′

Sędzia: Jonathan Moss