Selekcjoner Hiszpanii: Przed nikim nie zamykam drzwi. Busquets wciąż ma wiele do zaoferowania w naszej piłce

rfef.es

Reprezentacja Hiszpanii po odpadnięciu w 1/8 finału mistrzostw świata rozstała się z Luisem Enrique i został zastąpiony przez Luisa de la Fuente.

61-latek do niedawna był menadżerem drużyny La Roja do lat 21, a teraz otrzymał szansę w drużynie seniorów. Luis de la Fuente w poniedziałek został zaprezentowany i odpowiedział na kilka pytań dotyczących kierunku, w jakim chce, by reprezentacja Hiszpanii obrała pod jego kierownictwem.

– Cieszę się, że Sergio Busquets chce kontynuować grę w kadrze. Oczywiście liczę na niego. Jest żywą historią futbolu. Nadal może przyczynić się do sukcesów hiszpańskiego futbol. Busquets wciąż ma wiele do zaoferowania w hiszpańskim futbolu – stwierdził selekcjoner. – Gavi jest zawodnikiem, który rozwija się szybciej niż zwykle inni w jego wieku. Jest dla nas bardzo ważny. Nie lubię ograniczać potencjału zawodnika – dodał.

Inny młody talent Dumy Katalonii – Pablo Torre, to ktoś, kogo de la Fuente dobrze zna, ponieważ trenował go na szczeblu młodzieżowej reprezentacji. – Stawiamy na utalentowanych ludzi, takich jak on. Nawet jeśli nie ma zbyt wielu minut w swoim zespołem, zawsze będzie brany pod uwagę. Może dużo wnieść – zapewnia.

– Przed nikim nie zamykam drzwi. Reprezentacja to mieszanka młodości z doświadczaniem. Do tej pory na niższych szczeblach pracowałem z ograniczeniem wiekowym. A teraz mam pełen wachlarz możliwości – stwierdził. Wykazał żywe zainteresowanie tworzeniem dobrych relacji z mediami, w przeciwieństwie do Luisa Enrique – zauważają hiszpańskie media.


Komunikat PZPN po spotkaniu Cezarego Kuleszy z Czesławem Michniewiczem


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.