Sampaoli prosi o więcej czasu

wionews.com

Mimo słabej gry i odpadnięcia w 1/16 mundialu, Jorge Sampaoli prosi AFA o więcej czasu na wprowadzenie gry reprezentacji na należny jej poziom.

Były szkoleniowiec Sevilli w 2017 roku podpisał długo terminowy kontrakt z reprezentacją Argentyny. Jednakże już rok później, po wygraniu zaledwie jednego z czterech rozegranych spotkań na MŚ, jego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania.

Reprezentacja Argentyny nie od dzisiaj ma problem z wyborem odpowiedniego szkoleniowca. Jorge jest ósmym trenerem na przestrzeni ostatnich 12 lat. Sampaoli miał być tym, który w końcu odmieni grę Argentyny.

„Jeśli wierzysz w projekty, musisz wiedzieć, że potrzebują czasu” powtarza Jorge na łamach argentyńskiej prasy.

Głównym zarzutem kierowanym w stronę Sampaolego jest brak umiejętności zarządzania drużyną, którą przez pewien czas dowodził Messi do spółki z Javierem Mascherano. Ponadto notoryczne pomijanie gwiazd, i wstawiane w ich miejsce graczy słabszych jakościowo. To wszystko sprawia, że Jorge w kadrze trzyma tylko i wyłącznie suma jaką AFA musiałoby wypłacić Argentyńczykowi przy rozwiązaniu kontraktu – 16 mln euro.

Źródło: www.marca,com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x