Rusza runda finałowa Ekstraklasy, kluby kuszą promocjami

Do końca sezonu 2015/16 w Ekstraklasie pozostało już tylko siedem kolejek. Drużyny mają różne cele w tabeli, jednak też jeden wspólny – zapełniać stadiony i pobijać rekordy frekwencji. Aktualny sezon pod tym względem już jest rekordowy, a może być jeszcze lepszy. Właśnie w tym celu kluby ogłaszają oferty na rundę finałową.

Oferty klubów grupy mistrzowskiej

Lider tabeli po rundzie zasadniczej oferuje pakiet, w którym zawierają się bilety na wszystkie cztery spotkania rozegrane w Warszawie. Takie rozwiązanie zapewni kibicom Legii stałe miejsce na stadionie oraz niższą cenę w porównaniu z kupnem pojedynczych biletów. Do tego kibice Legii posiadający karnet na sezon zasadniczy w aktualnym sezonie, mają dodatkową zniżkę na pakiet rundy mistrzowskiej. Wicelider zaś gorszy być nie chce. Pakiet Piasta Gliwice to cztery wejściówki w cenie trzech i to nie koniec. “Ponadto wszyscy obecni na pierwszych trzech spotkaniach rundy finałowej zostaną upoważnieni do wzięcia udziału w specjalnym konkursie, który zostanie ogłoszony po meczu z Pogonią Szczecin. Łączna pula nagród przekracza trzy tysiące złotych” – informuje klub. Pierwszą nagrodą jest konsola do gier, drugą – kino domowe, trzecią -tablet. Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk naliczają zaś bonusy procentowe. W Szczecinie posiadacze karnetów z rundy wiosennej zapłacą za jego przedłużenie na kolejne cztery spotkania o 10% mniej. Z kolei w Gdańsku działa program lojalnościowy Oddany Lechista. W zależności od regularności frekwencji danego kibica na meczach Lechii przysługuje mu rabat od 10% do nawet 30%. Cracovia zachęca swoich kibiców do kupna biletów wcześniej, gdyż w dniu meczowym cena biletu jest najwyższa. Fani Cracovii zapłacą również mniejszą kwotę za bilet, jeśli posiadają kartę kibica swojego klubu. Podobny zabieg stosuje się w Lubinie, kibice Zagłębia kupujący bilety na ostatnią chwilę również zapłacą drożej niż ci, którzy zakupili wejściówki przed dniem meczowym. Ponadto karta kibica Zagłębia Lubin również obniża cenę pojedynczego biletu. W Poznaniu odbędą się trzy spotkania i na nie prowadzona jest sprzedaż pakietu na rundę finałową. Wiążę się ona z oszczędnością nawet ponad 25% w porównaniu z kupnem pojedynczych biletów. Ruch Chorzów prowadzi sprzedaż pakietów oraz pojedynczych wejściówek na każde spotkanie. Wybór pakietu pozwala zaoszczędzić kibicom nawet równowartość jednego biletu meczowego.

Oferty klubów grupy spadkowej

Podbeskidzie Bielsko – Biała oferuje “mini karnety”, które oferują darmowy wstęp na jedno z czterech spotkań. Podobną sytuację mamy we Wrocławiu. Śląsk podejmie na swoim boisku trzy drużyny, wybierając pakiet trzech spotkań kibice Śląska zapłacą jedynie za dwa bilety. Wisła Kraków prowadzi zniżki procentowe. Jeśli kibic Wisły na zakup biletu zdecyduje się od momentu rozpoczęcia sprzedaży wejściówek do 48 godzin przed datą rozegrania meczu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, a na pojedynczy bilet otrzyma 15% rabatu. Jeśli natomiast postanowi kupić bilet po tym okresie, ale nie później niż o północy w przeddzień spotkania to za wejściówkę zapłaci 10% mniej. Kibice Korony Kielce kupując karnet na rundę wiosenną mają zapewniony wstęp na rundę finałową, klub nie prowadzi sprzedaży osobnych pakietów. Bilety na mecze Termaliki kupować można pojedynczo, zarówno w punktach stacjonarnych, jak i serwisie internetowym. Jednak kupując wejściówki przed dniem meczowym kibice zaoszczędzają kilka złotych. Podobną ofertę przedstawia Górnik Łęczna, w dzień meczowy wszystkie bilety droższe są o pięć złotych. Kluby te nie prowadzą specjalnych pakietów na rundę finałową. Stadion również chcą wypełnić w Białymstoku. Tam fani Jagiellonii kupując dwa bilety na sektory Prosta, Ultra lub Łuk, kolejną wejściówkę na ten sam sektor można odebrać za symboliczną złotówkę. Podobnie korzystną sytuację mają kibice Górnika Zabrze, kupując bilety na mecze z Podbeskidziem Bielsko – Biała i Śląskiem Wrocław to wejściówka na mecz przeciwko Koronie Kielce będzie ich kosztowała złotówkę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.