Odsłonięto tablicę Lucjana Brychczego

We wtorkowe południe odsłonięto tablicę z odlewem prawej dłoni Lucjana Brychczego w korytarzu wyjściowym na boisko stadionu Legii Warszawa.

“Kici” to żyjąca legenda Legii, zatem w uroczystościach wzięły udział wszystkie najważniejsze osobowości w klubie. Obecni byli członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej Klubu prezes Bogusław Leśnodorski, Maciej Wandzel oraz Jakub Szumielewicz, rodzina, trener Stanisław Czerczesow, piłkarze i specjalnie zaproszeni dziennikarze. Pojawił się także były zawodnik Legii – Artur Boruc.

Kiedy przed tą uroczystością myślałem, jakie wspólne cechy łączą mnie z panem Lucjanem, znalazłem dwie. Po pierwsze nie lubimy długo przemawiać, a po drugie obaj nie lubimy przegrywać. Dziś padło na mnie, że to ja mam być tą osobą, która powie parę słów. Zacznę od przywitania wszystkich obecnych. Cieszę się, że w takim gronie możemy tutaj być. Witam rodzinę pana Lucjana, która przez lata wspierała go, aby przez te ponad sześćdziesiąt lat mógł tutaj z nami być. Gdybym zaczął wymieniać wszystkie sukcesy i wszystko to, co pan Lucjan zrobił dla Legii, próbował wymienić wszystkie ważne momenty, w których Pan Lucjan uczestniczył, pewnie byśmy tu stali dobre czterdzieści minut. Powiem jedno, właściwie wszystko, co się dobrego zdarzyło, w tym Klubie, wszystko, co udało nam się wygrać przez ostatnich kilkadziesiąt lat, stało się z udziałem Pana Lucjana – powiedział prezes Bogusław Leśnodorski.

Uroczystości odsłonięcia tablicy są częścią celebracji stulecia istnienia Legii Warszawa.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.