Ruch szczęśliwie uratował punkt

pilkarskiswiat.com

Ruch Chorzów zremisował z Wigrami Suwałki 2:2 w meczu 17 kolejki Nice I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się ostro i bardzo szybko sędzia tonował nastroje żółtymi kartkami. W 35 minucie do piłki dośrodkowanej w pole karne najwyżej wyskoczył Patryk Klimala i skierował ją do bramki Nikołaja Bankowa.

Wigry nie cieszyły się jednak długo prowadzeniem, bowiem minutę później Michał Walki wykorzystał błąd defensywy gości i wyrównał wynik.

Jednak tuż przed przerwą ponownie pokazał się Klimala, który “bramką do szatni” dał ponowne prowadzenie swojej drużynie. Przyjezdni mieli jeszcze kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia, jednak w najgroźniejszej sytuacji Klimala przegrał pojedynek sam na sam z Bankowem.

Jako, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, Ruch zdołał wyrównać kilkanaście minut przed końcem, gdy Mateusz Hołownia najlepiej odnalazł się w polu karnym i dał “Niebieskim” wyrównanie.

Ruch Chorzów – Wigry Suwałki 2:2 (1:2)

Bramki: 36′ Michał Walski, 79′ Mateusz Hołownia – 35′ 45′ Patryk Klimala

Ruch: Bankow – Hołownia, Marković, Trojak, Villafane, Urbańczyk, Zawal (48′ Posinković), Walki, Mello, Balicki (70′ Nowak), Przybecki (54′ Słoma)

Wigry: Budziłek – Bogusz, Kościelny, Jurkowski, Spychała, Pylypchuk (87′ Dadok), Radecki, Gąska, Sokołowski, Rybicki (62′ Obst), Klimala (57′ Iorga).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi