Ruch Chorzów w wielkim stylu wraca na zaplecze PKO Ekstraklasy

Wikimedia

Po czteroletniej przerwie na zaplecze PKO Ekstraklasy wracają zawodnicy Ruchu Chorzów. Klub ze Śląska w finale baraży pokonał na swoim boisku 4:0 Motor Lublin. Hat trickiem popisał się Daniel Szczepan, a jedno trafienie z rzutu karnego dołożył Michał Mokrzycki.

Mecz ułożył się fantastycznie dla Ruchu, który już po pierwszych 30 minutach wypracował sobie bardzo solidną przewagę. W 7. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Tomasz Kołbon. Celnym strzałem z jedenastu metrów już po raz piąty w tym sezonie. W 25. minucie katastrofalny w skutkach błąd popełnił Bartosz Zbiciak. Środkowy defensor Motoru nie potrafił przyjąć piłki na środku boiska, tworząc tym samym Danielowi Szczepanowi sytuację sam na sam. Najlepszy strzelec Ruchu popisał się strzeleckim kunsztem z łatwością pokonując Sebastiana Madejskiego.

W środowym, barażowym spotkaniu z Wigrami Suwałki piłkarze Motoru prezentowali zabójczą wręcz skuteczność. W Chorzowie sytuacja prezentowała się zgoła odmiennie. Podopieczni Marka Saganowskiego mieli ogromne problemy z pokonaniem dobrze dysponowanego Jakuba Bieleckiego. Najwięcej zagrożenia ze strony gości szło od Macieja Firleja. 25-letni napastnik aż trzykrotnie próbował pokonać bramkarza, jednak za każdym razem powstrzymywali go rywale.

Kluczowa dla losów spotkania mogły okazać się pierwsze minuty drugiej połowy. Po zagraniu ręką Daniel Stefański podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Rafał Król, który w najważniejszym momencie niestety zawiódł. Bielecki wyczuł intencję strzelca, lecz finalnie nie sięgnął piłki, która ostatecznie trafiła w słupek. Motor finalnie mecz zakończył bez trafienia, a ostatecznie zakończyli mecz ze stratą aż czterech goli. Awans Ruchu przypieczętował Daniel Szczepan, który w przeciągu kilkunastu minut skompletował hat trick. Goście mieli jeszcze szanse na strzelenie choćby honorowego gola. Najlepszej nie wykorzystał wprowadzony z ławki Michał Fidziukiewicz, którego strzał głową w świetnym stylu obronił Bielecki.

29 maja 2022, 17:00, finał baraży o awans do Fortuna I ligi, Stadion Miejski w Chorzowie

Ruch Chorzów – Motor Lublin 4:0 (2:0)

Michał Mokrzycki 7 (karny), Daniel Szczepan 26, 68, 86

Ruch: Jakub Bielecki – Konrad Kasolik, Rusłan Zubkow, Remigiusz Szywacz – Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Patryk Sikora (Piotr Wyroba 84′), Łukasz Janoszka (Vanja Marković 75′), Tomasz Foszmańczyk (Piotr Stępień 67′), Tomasz Wójtowicz (Jakub Malec 84′) – Daniel Szczepan.

Motor: Sebastian Madejski – Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus (Paweł Moskwik 46′) – Damian Sędzikowski (Cezary Polak 86′), Rafał Król (Piotr Ceglarz 73′), Tomasz Kołbon (Michał Fidziukiewicz 46′), Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski (Jakub Kosecki 46′) – Maciej Firlej.

Sędzia: Daniel Stefański z Bydgoszczy.