Rozgrywki II ligi zyskały nowego sponsora tytularnego

Źródło: PZPN


Od środy rozgrywki II ligi będą nosiły nazwę eWinner II liga. Jest to pokłosie podpisania umowy, na mocy której spółka eWinner została sponsorem tytularnym rozgrywek II ligi. Podpisana dzisiaj umowa będzie obowiązywała co najmniej do zakończenia sezonu 2022/23.

Na mocy podpisanej umowy powstało nowe logo rozgrywek, które jest połączeniem dotychczasowego logotypu rozgrywek II ligi ze znakiem sponsora tytularnego. Prócz tego oznaczenia spółki eWinner będą pojawiały się także m.in. na koszulkach piłkarzy, bandach LED/wideo i statycznych, bramie wejściowej na boisko, ściankach konferencyjnych, ściankach do wywiadów na płycie boiska oraz na nośnikach statycznych za bramkami. Nowy logotyp rozgrywek będzie także widoczny między innymi w ramach niektórych grafik telewizyjnych i na ekspozytorze na piłkę.

Co równie istotne, sponsor tytularny uzyskał również wyłączne prawa do transmitowania wszystkich spotkań II ligi, które nie będą transmitowane przez TVP Sport, a także do produkowania własnego programu. Ma być to wykonane poprzez użycie automatycznych kamer obsługiwanych przez sztuczną inteligencję, które będą rozmieszczane na każdym drugoligowym obiekcie. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć je po pobraniu aplikacji eWinner i zarejestrowaniu się. Całość ma być całkowicie darmowa, co z pewnością stanowi nowość dla kibiców II ligi. Dotychczas zaledwie kilka klubów decydowało się na udostępnianie transmisji ze swoich spotkań za darmo (zazwyczaj poprzez platformę YouTube). Takie rozwiązanie może spowodować wzrost zainteresowania tymi rozgrywkami wśród kibiców.

– Z dumą dołączamy do grona podmiotów sponsorujących polską piłkę nożną. Cieszy nas otwartość, z jaką spotkał się nasz pomysł, aby wdrożyć projekt pozwalający na produkcję streamów internetowych wszystkich meczów eWinner 2. Ligi. Dzięki naszym staraniom, już wkrótce rozgrywki będą dostępne regularnie, w stałej jakości i za darmo, po zarejestrowaniu się na naszej platformie. Działania eWinnera nastawione są na Kibiców i to właśnie z myślą o ich wygodzie, w naszej aplikacji mobilnej dostępna będzie zarówno szeroka oferta bukmacherska na eWinner 2. Ligę jak i towarzyszące jej transmisje na żywo – powiedział cytowany przez stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej Dariusz Rompa, Head of PR & Sponsorship internetowego bukmachera eWinner.

Dla Stowarzyszenia 2. Liga jest to kolejny krok w profesjonalizowaniu rozgrywek drugoligowych. Prócz podpisania wcześniej wspomnianej umowy z TVP Sport, na mocy której jedno spotkanie każdej kolejki transmitowane jest na antenie ogólnopolskiej, przed rozpoczęciem rundy wiosennej zawiązano umowę ze spółką Statscore. Stała się ona oficjalnym dostawcą statystyk ze wszystkich spotkań.

Źródło: PZPN.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.