Rousaud: Leo Messi zaakceptowałby obniżkę pod jednym warunkiem

Leo Messi

twitter: fcbarcelona

Pensja Lionela Messiego jest dla Barcelony zbyt wysoka ze względu na ich kłopoty finansowe, powiedział kandydat na prezydenta Emili Rousaud, dodając, że chce utrzymać Argentyńczyka, lecz przy znacznie niższych zarobkach.

Za siedem miesięcy zakończy się umowa Messiego z klubem, w którym spędził całą karierę. Od stycznia może negocjować z nowym pracodawcą. Były wiceprezes, a teraz jeden z kandydatów na nowego prezydenta, Emili Rousaud mówi, że Messi zaakceptowałby niższą pensję, gdyby był przekonany, że klub powróci na zwycięską ścieżkę.

– W obecnej sytuacji klubu pensja Messiego jest nie do utrzymania, więc będziemy musieli dojść z nim do porozumienia. Przedstawimy mu atrakcyjny projekt – powiedział Rousaud w dzienniku “AS”. – Najważniejszy jest tutaj aspekt sportowy. Kiedy Messi powiedział, że chce opuścić Katalonię, to nie wspomniał o pieniądzach. Ma najwyższą pensję na świecie. On nie chce wyjeżdżać, bo zarabia za mało – dodał.

– Chce wyjechać, bo chce zdobywać trofea. Odniósł się do tego niedawno, kiedy powiedział: „Liga Mistrzów nie jest w naszym zasięgu”. Chce mieć zespół pełen talentów oznajmił. Pandemia Covid-19 zrujnowała finanse klubu. W zeszłym tygodniu ogłoszono, iż opóźniono wypłatę pensji piłkarzom.

Na początku tego roku, “L’Equipe” podał, że Messi zarabia około 8,2 mln euro miesięcznie. Emili Rousaud rozmyśla, by w niedalekiej przyszłości nazwać Camp Nou imieniem Leo Messiego, co jego zdaniem może przyciągnąć sponsorów.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.