Ronald Koeman: Jestem zwycięzcą, jednak nie mogę powiedzieć, że zdobędziemy mistrzostwo

Ronald Koeman

Tudn.com

Już jutro FC Barcelona będzie miała okazje zdobyć swoje pierwsze punkty w nowym roku mierząc się z Huscą. Ronald Koeman przyznał na konferencji, że zespół wciaż jest uzależniony od Leo Messiego, a do tego trudno będzie o mistrzostwo w tym sezonie.

Huesca jest ostatnim zespołem w tabeli. Wygrała tylko jeden mecz, ale zremisowała aż dziewięć. Czy może być wam ciężej, niż wskazuje na to tabela?

“Każdy mecz jest trudny, Huesca wiele meczów przegrała o włos i nie traciła u siebie wielu goli. Musimy być przygotowani na skomplikowane spotkanie. Musimy poprawić wiele aspektów gry, o których wspominaliśmy już wiele razy.”

Messi wraca do gry. Jest gotowy na 100%, by wystąpić od pierwszej minuty? 

“Leo ma się dobrze, trenował 30-31 grudnia, kiedy pozostali mieli wolne. Messi nie ma żadnych dolegliwości ani wątpliwości. Jest gotowy i radosny, ma dużo chęci. To dla nas ważne.”

Jakie są nastroje w zespole, biorąc pod uwagę, że wasze szanse na mistrzostwo są coraz mniejsze? Co można zmienić?

“To normalne, że zespół ma swoje wątpliwości. Po meczu z Eibarem po raz kolejny zastanawialiśmy sie, jak to możliwe, że nie wygraliśmy. Musimy popełniać mniej błędów. Pod wieloma względami jesteśmy lepsi od rywali, ale liczą się gole, procent efektywności. Musimy to poprawić i mieć też nieco więcej szczęścia. Kiedy wychodzimy na prowadzenie, bardziej w siebie wierzymy. Były przypadki, gdy wysoko wygrywaliśmy takie spotkania.”

Coutinho nie zagra przez trzy miesiące. Czy któryś z piłkarzy, którzy mogli odejść, mają teraz szansę, by zostać?

“To pech, że mamy tylu kontuzjowanych piłkarzy. Philippe zawsze był dla mnie ważnym graczem, dalej będzie, musi tylko dojść do zdrowia. To ważna strata.”

Żałujesz, że pozwoliłeś na odejście Luisa Suareza?

“Nie, ponieważ zawsze mówiłem, jakie ma umiejętności. Decyzja była już podjęta przez niego i przez klub. Zawsze życzę innym tego, co najlepsze. Ze mną Suárez pracował dobrze, ale jego przyszłość była inna. Nie można porównać Atlético do nas, jest wiele sposobów na wygrywanie. Oni nie tracą wielu bramek, czasem wystarcza strzelenie jednego gola, by wygrać.”

Uważasz, że w Barcelonie wciąż panuje Messidependencia?

“Trochę tak. Tak było przez wiele lat, jego gra, efektywność były wielkie. Przez 2-3 lata drużyna nie grała zbyt dobrze, ale Leo przesądzał o wyniku. Nie bez powodu jest najlepszy na świecie.”

Powiedziałeś, że chcesz być realistą. Co sądzisz o osobach, które mówią, że realistycznym celem jest obecnie zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów?

“Jeśli nasza strata to 11-12 punktów, nie można mówić zbyt wiele o zdobyciu mistrzostwa. To realistyczne. Nie mówię, żebyśmy przestali walczyć i wygrywać. Wszyscy wiedzą, że jestem zwycięzcą i codziennie daję z siebie wszystko, by wygrywać. Nawet w trudnej sytuacji będziemy walczyć. Jednak nie powiem teraz ludziom, że zdobędziemy mistrzostwo.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *