Riqui Puig z nową umową do 2023?

Puig

internewscast.com

Ostanie tygodnie to częste spekulacje na temat przyszłości Puiga, który ma kontrakt do końca czerwca tego roku. Mundo Deportivo podaje, że wychowanek miał przedłużyć umowę do 2023 roku.

Zdaniem dziennika pomocnik podpisał już nową umowę i pozostanie związany z Barcą niezależenie od prezydenta jak i trenera. Spowoduje to związanie wychowanka z klubem do 2023 roku z klauzulą zwolnienia w wysokości 100 milionów euro.

Mówi się, że Barcelona nie wyda żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Gracz miał możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata, zgodnie z umową, którą podpisał w 2018 roku.

21-latek nie cieszy się zaufaniem Ronalda Koemana, który nie raz komunikował zawodnikowi aby ten udał się na wypożyczenie. Pomocnik mimo sugestii trenera chce zostać na Camp Nou i tam kontynuować swoją karierę.

Ostatnio po raz kolejny zaczęto mówić o możliwym wypożyczeniu zawodnika w celu zyskania większej ilości minut na boisku. Chętnych jest wielu, jednak Mundo Deprotivo podkreśla, że wypożyczenie Aleni do Getafe oraz kontuzja Coutinho mogą sprawić, że Riqui zyskałby nieco więcej minut na placu gry.

Hiszpan w tym sezonie wystąpił w pięciu spotkaniach, w których zebrał zaledwie 79 minut. Dla porównania, w zeszłym sezonie pod wodza Quique Setiena wystąpił w dwunastu spotkaniach – rozgrywając łącznie 578 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *