Reprezentacja Polski U-21, poniosła porażkę ze Słowacją (1:2) w pierwszym grupowym starciu w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Znakomicie rozpoczęło się spotkanie dla ekipy Marcina Dorny. Już w pierwszej akcji z prawej strony dośrodkował Tomasz Kędziora, a piłkę do siatki wbił bezrobotny od niedawna Patryk Lipski. Do wyrównania Słowacy doprowadzili w 20 minucie. Znany z występów Jaroslav Mihalik podał futbolówkę do niepilnowanego Martina Valjenta, a ten pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Wrąbla. Reprezentacja Polski po pierwszych całkiem niezłych minutach, oddała pole Słowakom i to oni przeważali na boisku.

W drugiej części gry, Polacy wciąż mieli ogromne trudności, aby przedostać się przed bramkę rywali. Jeszcze w 59. minucie z powodu urazu stawu skokowego z murawy musiał zejść skrzydłowy, Bartosz Kapustka. W 78′ minucie nasi południowi sąsiedzi wyprowadzili kontratak. Bramkę zdobył Pavol Safranko, ale to co zrobił w tej sytuacji Jan Bednarek to był kryminał. Dwie minuty później Paweł Dawidowicz miał okazję do wyrównania, lecz fantastyczną robinsonadą popisał się golkiper.

W pierwszym spotkaniu na młodzieżowych mistrzostwach Europy, w Kielcach kadra Szwecji zremisowała bezbramkowo z Anglią.

Polska – Słowacja 1:2 (1:1)
Lipski 1′ – Valjent 20′, Safranko 78′

Polska: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński – Dawidowicz, Linetty – Frankowski, Lipski (82. Niezgoda), Kapustka (59. Moneta) – Stępiński (84. Piątek)