Reprezentacja Iranu z najstarszą kadrą na mundialu w Katarze

fifa.com

Dziś rozpoczynają się MŚ w Katarze. W tym państwie mamy już wszystkie reprezentacje, które wystąpią podczas mundialu z ogłoszonymi kadrami.  Cezary Kawecki, który lubi pogrzebać po piłkarskich statystykach, na Twitterze postanowił sprawdzić, która z reprezentacji ma najstarszą kadrę na mundialu, a która ma najmłodszą.

Według wyliczeń najstarszą reprezentację na mundialu w Katarze ma Iran ze średnią wieku 28,9 lat. Na drugim miejscu znajduję się nasz grupowy rywal – Meksyk ze średnią wiekową w kadrze – 28,5 lat. Tutaj ten wynik podwyższa szczególnie  meksykański bramkarz – Alfredo Talavera, który jest najstarszym zawodnikiem jaki wystąpi na mundialu w Katarze ( 40 lat, 2 miesiące i 2 dni), co daje mu także 8. miejsce w rankingu najstarszych piłkarzy, którzy wystąpili na przestrzeni lat w MŚ. Podium uzupełnia Brazylia ze średnią 27,9 lat.

Najmłodsze kadrę na mundialu w Katarze ma natomiast Ghana. W kadrze tej afrykańskiej reprezentacji średnia wiekowa piłkarzy wynosi 24,7 lat.  Oczko wyżej jest reprezentacja USA ze średnią- 25,2 lat.

Reprezentacja Polski w tym rankingu zajmuje 26. miejsce ze średnią wiekową – 26,2 lat. Taki sam współczynnik ma także reprezentacja Maroko. Pozostali nasi grupowi rywale – Argentyna i Arabia Saudyjska zajmują w tym rankingu odpowiednio 11 i 12 miejsce z wynikami 27,3 i 27,4 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.