W pierwszym spotkaniu 6. kolejki Ligue 1, Stade Rennes podejmowało na własnym stadionie Lille OSC. Mecz zakończył się remisem 1:1. Klub Kamila Grosickiego zanotował tym samym piąty mecz z rzędu bez porażki.

W pierwszej połowie wyraźna była dominacja Lille. Goście tworzyli akcję za akcją i gra układał im się idealnie, choć nie przełożyło się to na zdobyte bramki. Najbliżej zdobycia gola Les Dogues byli w 24 minucie, kiedy to Eric Bautheac trafił w łączenie słupka z poprzeczką. Gospodarze swoją najlepszą okazję mieli w 13 minucie, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Giovanni Sio. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Pierwsza bramka w meczu wpadła cztery minuty po zmianie połów. Strzelcem został Sofiane Boufal, który uderzał z pierwszej piłki po dograniu Tallo. Po zdobyciu bramki piłkarze Lille, zdominowali boisko i nie pozwalali gospodarzom wejść na własną połowę, cały czas atakując. W 75 minucie przyszło jednak upragnione wyrównanie dla Rennes. Piłka wpadła w bramkę gości po tym jak Grosicki zagrał na piąty metr do Sio, ten podał do N’Tepa czego efektem była  bramka dająca remi gospodarzom. Mimo dominacji Lille, gospodarze mieli szansę doprowadzić do remisu kilka minut wcześniej, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał N’Tep. Końcówka spotkania należała do Rennes, zwłaszcza, że goście kończyli mecz w dziesięciu po czerwonej kartce dla Vincenta Enyeamy. Mecz zakończył się już bez bramek. Kamil Grosicki rozegrał 20 minut spotkania.

Stade Rennais (N’Tep 75′) – Lille OSC (Boufal 49′)1:1