LE: kara zmniejszona, kibice Lecha wejdą na mecz z Fiorentiną!

eurosport.onet.pl

UEFA pozytywnie rozpatrzyła apelację złożoną przez Lecha Poznań i uchyliła karę zamknięcia trybun Stadionu Miejskiego w Poznaniu na jedno spotkanie w europejskich pucharach. Dzięki odwołaniu zakazu nałożonego przez europejską federację kibice mistrza Polski będą mogli wejść na stadion i dopingować “Kolejorza” podczas meczu z Fiorentiną z trybun.

W czwartek Lech zagrał pierwszy mecz w tegorocznej fazie grupowej Ligi Europy. Będący ostatnio w słabej dyspozycji “Kolejorz” zremisował bezbramkowo z debiutantem w międzynarodowych rozgrywkach, portugalskim Belenenses. Tego samego dnia odbywało się spotkanie Komisji Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA, na którym rozpatrywano odwołanie w sprawie zamknięcia wszystkich czterech trybun Stadionu Miejskiego na jeden mecz w europejskich pucharach. Decyzja została opublikowana dopiero w piątkowy wieczór, jednak kibice Lecha mogą cieszyć się z werdyktu i kupować bilety na spotkanie z “Violą”.

Najpierw informację o posiedzeniu komisji opublikował na Twitterze Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek krajowych PZPN:

Potem pozytywne wieści potwierdził sam klub, także za pośrednictwem Twittera:

Lech dostał karę za flagę, jaką na wyjazdowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów w Sarajewie powiesili kibice z fanklubu “Kolejorza” z Piły, “Legionu Piła”.  Na transparencie widniało hasło “Krew naszej rasy”, które UEFA zakwalifikowało jako obraźliwe i rasistowskie. Europejska federacja mogła ukarać poznanian zamknięciem trybun na spotkanie z Videotonem Szekesfehervar (3:0) w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów albo podczas jednej z kolejek fazy grupowej Ligi Europy. Działacze “Kolejorza” zgłosili jednak odwołanie od decyzji UEFA, które zostało uznane przez związek.

Według informacji podawanych przez klub wiadomo, że grzywna została zmniejszona o 30 tysięcy euro i nakaz zamknięcia trybun na jedno spotkanie został uchylony. Dzięki temu kibice Lecha będą mogli obejrzeć spotkanie z Fiorentiną (5 listopada, godz. 21:05) z trybun INEA Stadionu bez żadnych przeszkód. UEFA zmieniła również kategorię wykroczenia, czyn został zakwalifikowany jako ksenofobiczny.

Pod koniec września europejska federacja zajmie się również hasłami skandowanymi przez fanów mistrza Polski: “Piła! Piła! Biała siła!” podczas wyjazdowego meczu z FC Basel (0:1). UEFA mogła uznać okrzyki jako recydywę, ale z powodu zmiany kategorii czynu raczej nie zostanie to tak potraktowane. Mimo wszystko kibice Lecha nie ominą kary, możliwe, że będzie ona obowiązywać podczas grudniowego spotkania fazy grupowej Ligi Europy właśnie z drużyną z… Bazylei (10 grudnia, godz. 21:05).

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *