El. ME: Węgrzy zagrają jeden mecz przy pustych trybunach

AFP

Reprezentacja Węgier rozegra spotkanie z Wyspami Owczymi w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 bez udziału publiczności. UEFA ukarała w ten sposób tamtejszą federację piłkarską za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas wrześniowego pojedynku z Rumunią (0:0).

Oprócz zamknięcia stadionu Węgrzy będą musieli zapłacić 70 tysięcy euro grzywny. Fani ich zespołu gwizdali podczas odgrywania rumuńskiego hymnu i wykrzykiwali rasistowskie hasła w trakcie spotkania.

Po ośmiu kolejkach grupy F eliminacji do Euro 2016 Węgrzy zajmują trzecie miejsce dające udział w barażach. Pozycję lidera okupuje Irlandia Północna z przewagą jednego punktu nad Rumunami. Czwarte miejsce w grupie zajmują Finowie z dorobkiem dziesięciu punktów. Najbliższy rywal Węgrów – Wyspy Owcze zajmują przedostatnią lokatę z dorobkiem sześciu oczek. Rywalizację zamykają Grecy, którzy nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania i mają na koncie wyłącznie trzy punkty.

W czwartek UEFA nałożyła podobną karę na Rumunów, którzy tego samego dnia co Węgrzy zagrają przy pustych trybunach z Finlandią.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *