Remis w derbach południowego Madrytu

Mundo Deportivo

Na inaugurację 15. kolejki Leganes podejmowało Getafe. Derby przedmieść Madrytu zakończyły się remisem 1:1, mimo dużej dominacji gospodarzy. Nie zabrakło emocji, goli, genialnych interwencji, a także czerwonej kartki.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, dynamiczna. Zawodnicy starali się pokazać z jak najlepszej strony i dość szybko objąć prowadzenie. W 13. minucie mocny strzał oddał Mauro Arambarri, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Leganes zaś odpowiedziało akcją z udziałem Guido Carrillo. Argentyńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym i oddał strzał głową, niestety niecelny. Cariilo jednak nie odpuszczał. Chwilę później ponownie dał o sobie znać o czym przekonał się David Soria. Były golkiper Sevilli z trudem obronił uderzenie napastnika Leganes. Getafe skupiało się głównie na kontratakach, destrukcji akcji rozgrywanych przez rywali. Gospodarze z każdą upływającą minutą odczuwali niepokój. Wiedzieli, że ciężko gra się przeciwko Getafe, który potrafi zrobić coś z niczego. W 39. minucie goście wyszli na prowadzenie. Doskonałą wrzutkę w pole karne posłał Damián Suárez, tam najlepiej odnalazł się Leandro Cabrera. Lewy defensor zdołał umieścić piłkę w siatce pomimo dość dobrego krycia przez dwóch zawodników gospodarzy. Przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, ale w decydującym momencie zawiodła skuteczność.

Druga połowa była zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Dążyli do wyrównania stanu meczu, a świetną ku temu okazję miał Dimitris Siowas. Niestety grecki obrońca źle przyjął piłkę co skutkowało niecelnym strzałem. Chwilę później kapitalną akcją popisał się Óscar Rodríguez. Z łatwością dostał się w pole karne strzeżone przez Davida Sorię, wcześniej ograł dwóch obrońców. Jego poczynania zatrzymał dopiero Mauro Arambarri. W 64. minucie Leganes osiągnęło swój cel. Wykorzystali najprostszy możliwy środek – wyrzut piłki z autu. Następnie kluczową rolę odegrał Guido Carrillo, który wygrał pojedynek z Jaime Matą. Tym samym trącił piłkę do Allana Nyoma, a ten pewnym strzałem pokonał Davida Sorię. Wydawało się, że po stracie gola Getafe otrząśnie się, powalczy o bardziej korzystny rezultat, a tymczasem to gospodarze prowadzili grę. Goście po zmianie stron nie pokazali absolutnie nic, co miało dać im trzy punkty. Dobrą okazję na gola miał Nabil El Zhar, ale jego strzał fantastycznie obronił Soria. Mecz kończy się wynikiem 1:1.