pilkarskiswiat.com

W pierwszym meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zremisowała z Bruk Betem Termalicą 0:0. Praktycznie przez cały mecz dominowali gospodarze, jednak nie znaleźli sposobu na Jána Muche.

Już w 3. minucie, gospodarze mieli szansę na bramkę. Arvydas Novikovas  podawał do Fedora Černycha, ten uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał pewnie wychwycił bramkarz Niecieczan. Jagiellonia przeważała i stwarzała kolejne okazje. Blisko bramki było także po strzale Ivana Runje, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jedyne groźne uderzenie ze strony Termaliki, było autorstwem Jakuba Mrozika,po którym piłka przeleciała obok bramki. Tuż przed przerwą ponownie zaatakowała Jaga. Piotr Wlazło podawał w pole karne do Martina Pospíšila, czeski pomocnik trafił w słupek.

W drugiej połowie nadal dominowała Jaga i miała niezłą okazję. Po dośrodkowaniu w pole karne Piotra Wlazły uderzał Fedor Černych, jednak wysoko nad poprzeczką.  Decydujący cios w tym meczu mógł zadać Ivan Runje, piłka po jego uderzeniu z dystansu powędrowała tuż nad bramką.

Ostatecznie w Białymstoku padł bezbramkowy remis. Z tego wyniku na pewno bardziej zadowoleni są goście, dla których był to 5 mecz z rzędu bez porażki.