Fortuna I Liga: Podbeskidzie minimalnie wygrywa z Bruk Betem

W meczu 24. kolejki Fortuna I Ligi, Podbeskidzie Bielsko Biała wygrało z Bruk Betem Termalicą Nieciecza 1:0. Jedynego gola zdobył Marko Roginić.

Obie drużyny celują w awans do Ekstraklasy, Podbeskidzie jednak chce awansować bezpośrednio. Bruk Bet na taki awans ma małe szanse, więc ich celem są baraże.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali Niecieczanie. W 10. minucie Marcin Grabowski dośrodkował w pole karne, tam głową strzelał Piotr Wlazło, ale pewnie interweniował Martin Polaček. Chwilę później odpowiedzili gospodrze, z dystansu uderzył Rafał Figiel, lecz zrobił to bardzo niecelnie. Przewaga podopiecznych Krzysztofa Brede zaczynała być coraz bardziej widoczna i blisko gola był Michał Rzuchowski, który kopnął sprzed pola karnego jednak dobrą interwencją popisał się Tomasz Loska. Następna ofensywna akcja Podbeskidzia zakończyła się golem. Kacper Gach dośrodkował po ziemi w pole karne, futbolówkę wycofał Bartosz Jaroch, z woleja strzelił Marko Roginić i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej połowy na bramkę Bruk Betu uderzył jeszcze Figiel, lecz znacznie się pomylił. Do przerwy lider prowadził 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mogli doprowadzić podopieczni Mariusza Lewandowskiego, ale Grabowski strzelił w boczną siatkę. Chwilę później prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Dmytro Baszłaj, który uderzył z dystansu, lecz minimalnie się pomylił. Blisko drugiego gola był też Roginić, jednak po dośrodkowaniu Jarocha główkował minimalnie niecelnie. W końcowych minutach meczu Bruk Bet zepchnął Podbeskidzie do defensywy i był blisko doprowadzenia do remisu, piłka po uderzeniu Florina Purece przeleciała tuż nad poprzeczką. Na listę strzelców mógł wpisać się też Piotr Wlazło, ale po jego uderzeniu dobrze interweniował bramkarz Podbeskidzia.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy i zasłużony gol, w drugiej części spotkania dominowali goście i zabrakło tylko gola, wydaje się jednak, że remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem.