OFICJALNIE: Mariusz Lewandowski odchodzi z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Mariusz Lewandowski

Zdjęcie: YouTube/BRUK-BET TERMALICA TV

Mariusz Lewandowski zakończył dziś swoją przygodę z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. 42-latek po prawie dwóch latach przestał być trenerem małopolskiego zespołu.

Były reprezentant Polski pracował w Termalice od 8 stycznia 2020 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 jego zespół zakończył rozgrywki Fortuna 1. Ligi na 6. miejscu, co oznaczało przepustkę do baraży o Ekstraklasę. Tam jednak lepsza od Termaliki okazała się Warta Poznań, która wygrała 1:0 w starciu półfinałowym.

Kolejna kampania była już lepsza dla podopiecznych Lewandowskiego. Bruk-Bet zajął drugie miejsce i wywalczył bezpośrednią promocję na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Jednak po osiemnastu kolejkach Ekstraklasy Mariusz Lewandowski odchodzi z zespołu „Słoni”. Zostawia małopolską ekipę w strefie spadkowej na 16. miejscu w tabeli. Do bezpiecznej lokaty Termalica traci trzy punkty.

Razem z Mariuszem Lewandowskim z drużyny odszedł także jego asystent Krzysztof Kawałko. Obowiązki pierwszego trenera „Słoni” przejął Waldemar Piątek, czyli dotychczasowy trener bramkarzy Termaliki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.