Real ograł Celtę, remis Malagi z beniaminkiem

theguardian.com

Niedzielne wydanie 33. kolejki Primera Division za nami. W dzisiejszych spotkaniach nie zabrakło emocji i niespodzianek. Działo się sporo m.in. na Estadio Balaídos i Estadio La Rosaleda.

W pierwszym dzisiejszym meczu Malaga podejmowała na własnym stadionie klub Cezarego Wilka – Deportivo La Coruña. Polak jednak wciąż leczy złamanie podstawy kości śródstopia. Walczący o utrzymanie Galicyjczycy sprawili małą niespodziankę remisując z aspirującą do gry w Lidze Europejskiej drużyną Javiego Garcii. W pierwszej połowie nie wydarzyło się nic szczególnego i zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik meczu otworzył Nordin Amrabat zaledwie dwie minuty po rozpoczynającym drugą połowę gwizdku sędziego. Gospodarze cieszyli się z tego prowadzenia 13 minut, kiedy to w 60. minucie wyrównał Oriol Riera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Deportivo wywiozło z Andaluzji punkt.

Malaga CF – Deportivo La Coruna 1:1 (0:0)
1:0 – Amrabat 47′
1:1 – Oriol Riera 60′

Málaga CF: Carlos Kameni; Roberto Rosales, Sergio Sánchez, Weligton ©, Arthur Boka; Recio, Sergi Darder (Javi Guerra 78′); Samuel Garcia, Nordin Amrabat, Samuel Castillejo (Duda 63′); Juanmi.

Deportivo La Coruña: Fabricio; Juanfran, Lopo, Insúa, Luisinho; Juan Domínguez, Bergantiños, Cavaleiro, Lucas Pérez, Borges; Oriol Riera.

O 17:00 rozpoczął się pojedynek pomiędzy Almerią i Eibarem. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 8. minucie Thievy Bifouma pokonał bramkarza Eibaru. Beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy nie potrafił odrobić jednobramkowej straty i w 68. minucie rywale wpakowali mu drugą i jak się potem okazało, ustalającą wynik meczu bramkę. Rzut karny zamienił na gola Verza. Almeria dzięki tej wygranej zrównała się punktami z ich dzisiejszym rywalem i wydostała się ze strefy spadkowej.

UD Almeria – SD Eibar 2:0 (1:0)
1:0 – Bifouma 8′
2:0 – Verza (k.) 68′

Almería: Rubén Martínez – Ximo Navarro, Mauro dos Santos, Ángel Trujillo, José Manuel Casado – Jonathan Zongo, Verza (Corona 85′), Thomas Partey, Thievy Bifouma (Mané 89′), Javier Espinosa – Tomer Hemed (Wellington Silva 66′).

Eibar: Xabi Iruretagoiena – Eneko Bóveda, Lillo Castellano, Borja Ekiza, Dídac Vilá – Manu del Moral, Borja Fernández, Derek Boateng, Mikel Arruabarrena (Federico Piovaccari 59′), Abraham Minero (Dejan Lekić 59′) – Saúl Berjón (Javi Lara 80′).

Sevilla stoczyła dzisiaj kolejną bitwę w wojnie o 4. miejsce promujące grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów, tym razem z Rayo Vallecano. Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz, który jego drużyna wygrała 2:0. Losy meczu zostały rozstrzygnięty w zasadzie już w pierwszej połowie, obie bramki padły właśnie w pierwszych 45 minutach. Najpierw w 17. minucie Vicente Iborra pokonał bramkarza gości potężnym strzałem pod poprzeczkę, a dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wynik podwyższył Daniel Carrico.

Sevilla FC – Rayo Vallecano 2:0 (2:0)
1:0 – Iborra 16′
2:0 – Carrico 43′

Sevilla FC: Sergio Rico – Diogo, Carrico, Kołodziejczak, Tremoulinas – Krychowiak, Banega (Deulofeu 62′) – Iborra, Denis Suarez, Reyes (Aspas 77′) – Gameiro (Bacca 69′).
Rayo Vallecano: Tono – Quini, Amaya (Morcillo 14′), Ba, Insua – Baena, Trashorras – Aquino (Embarba 70′), Pozuelo (Miku 83′), Kakuta – Manucho.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 33. kolejki Primera Division Real Madryt mierzył się na wyjeździe z  Celtą Vigo. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Królewscy, którzy musieli ten mecz wygrać, aby wciąż liczyć się w walce o mistrzostwo. Tak też się stało, jednak nie był to spacerek dla drużyny Carlo Ancelottiego. Już w 9. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Nolito, który pokonał Ikera Casillasa. Piłkarze z Vigo nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem już w 15. minucie Blancos odpowiedzieli golem Toniego Kroosa. Goście poszli za ciosem i 9 minut później zdobyli bramkę na 2:1, której strzelcem był bohater środowego meczu z Atletico Madryt – Chicharito. Galicyjczycy nie poddali się i w 28. minucie wyrównał Santi Mina. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy znów z prowadzenia cieszyli się Królewscy. Tym razem James Rodriguez wpisał się na listę strzelców po dość szczęśliwym uderzeniu. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:3. W drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy jedną bramkę, a jej autorem był Chicharito, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Real Madryt wygrał to spotkanie 4:2 i wywiózł z Vigo 3 punkty.

Celta Vigo – Real Madryt 2:4 (2:3)
1:0 – Nolito 9′
1:1 – Kroos 16′
1:2 – Hernandez 24′
2:2 – Santi Mina 28′
2:3 – James 43′
2:4 – Hernandez 69′

Real Madryt: Casillas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; James (Arbeloa 85′), Illarra, Kroos, Isco (Jesé 82′); Chicharito (Pepe 74′), Cristiano.
Celta Vigo: Sergio; Hugo Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny; Augusto, Krohn-Dehli; Orellana (Bogonda 70′), Santi Mina (Hernández 75′), Nolito; Larrivey (Charles 73′)