Ligue 1: Podsumowanie niedzieli

Mamy za sobą ciekawą niedzielę w Ligue 1. W trzech spotkaniach, grały trzy kluby walczące o podium. Odbyło się bez większych niespodzianek, faworyci wygrali we wszystkich trzech spotkaniach. W przeciągu zaledwie kilku godzin Saint-Eteienne awansowało na podium, po czym trzy godziny później musiało ustąpić miejsca AS Monaco. Lyon zakończyło 34 kolejkę z taką samą ilością punktów co PSG.

W pierwszym niedzielnym meczy Saint-Etienne podejmowało na własnym stadionie Montpellier. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0. Strzelcem jedynej bramki w meczu, po dośrodkowaniu Benjamina Corgenta był Gradel.  Po zmianie stron swoją szansę na zdobycie drugiego gola dla gospodarzy miał Lucas Barrios, trafił jednak tylko w poprzeczkę. Dzięki wygranej na Stade Geoffrey Guichard, Zieloni nadal liczą się w walce o podium  Ligue 1.

AS Saint-Etienne (Gradel 20′) – Montpellier HSC 1:0

Drugie niedzielne spotkanie również miało znaczenie w walce o podium. Ostatnie w tabeli RC Lens podejmowało na własnym stadionie walczące o Ligę Mistrzów AS Monaco. W 36 minucie po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Yannick Ferreira-Carrasco, dając tym samym prowadzenie gościom. Osiem minut później Monaco prowadziło już dwiema bramki po golu Martiala. Po zmianie stron Lens nie zrobiło nic, żeby zmienić wynik meczu. W 76 minucie natomiast Bernardo Silva dołożył trzeciego gola, dając pewne zwycięstwo AS Monaco.

RC Lens – AS Monaco (Ferreira-Carracso 36′ Martial 44′ Silva 72′) 0:3

W ostatnim meczu niedzieli Stade de Reims próbowało zatrzymać w walce o mistrzostwo Francji Olympique Lyon. Na próbach jednak się skończyło. Już w 2 minucie spotkania Tolisso dał prowadzenie Lyon. Cztery minuty później Lacazette dołożył  drugiego gola. Reims mimo straconych bramek nie odpuszczało i  w 13 minucie po golu Gonalonsa było 1:2. Gospodarze nie nacieszyli się długo kontaktową bramką, gdyż już w 20 minucie po udanym strzale N’Jie, Lyon znów miał przewagę dwóch goli. Druga połowa nie obfitowała już w bramki tak jak pierwsze 45 minut. Dopiero w 90 minucie Tacalfred strzelił samobójczego gola zwiększając  prowadzenie Lyon. Reims odpowiedziało minutę później, bramkę dla gospodarzy strzelił Charbonnier, czym ustalił wynik na 2:4.

Stade de Reims (Gonalons 13′ Charbonnier 91)– Olympique Lyon (Tolisso 2′ Lacazette 6′ N’Jie 20′ Tacalfred samob. 90,) 2:4