Wysoka wygrana Napoli

Ostatni mecz 32 kolejki Serie A zakończył się wysokim zwycięstwem piłkarzy SSC Napoli, którzy na własnym boisku nie dali szans Samdorii Genua i wygrali 4:2

Rozpędzeni gospodarze przystępowali do meczu po czterem meczach bez porażki, natomiast drużyna z Genui w ostatnich dwóch meczach wywalczyła jedynie dwa punkty.

Mecz rozpoczął się emocjonująco i już w czwartej minucie spotkania uderzenie z rzutu wolnego oddał Mesbah. Piłka po jego strzale przeleciała jednak nad bramką gospodarzy.

W 12 minucie samobójczym strzałem popisał się były piłkarz Realu Madryt Raul Albiol, który niefortunnie interweniował po wrzutce Eldera.

Na odpowiedź podopiecznych Beniteza nie trzeba było długo czekać. Przełomowa okazała się 30 minuta spotkania, kiedy na strzał zdecydował się Gabbiadini. Z pozoru prosta piłka zaskoczyła Vivano, który przepuścił ją między nogami, doprowadzając tym samym do remisu. Cztery minuty później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Higuain.

Po przerwie było nie mniej interesująco. Bramki zdobywali jeszcze Insigne i ponownie Higuain. Rozmiary porażki zmienił co prawda Luis Muriel, ale to piłkarze Napoli wygrali to spotkanie i zbliżyli się do trzeciej w tabeli AS Romy na dwa punkty.

SSC Napoli – Sampdoria Genua 4:2 (2:1)
0:1 Albiol 12′ (sam.)
1:1 Gabbiadini 30′
2:1 Higuain 34′
3:1 Insigne 47′
4:1 Higuain 80′ (k.)
4:2 Muriel 89′