Rasistowski skandal w IV lidze. “Ta czarna małpa jeb*na”

Rasistowski skandal na meczu IV ligi wielkopolskiej. Lokalny dziennikarz obraził ciemnoskórego piłkarza.

Do rasistowskiego skandalu doszło we Wrześni, gdzie miejscowa Victoria przegrała z Wartą Międzychód 1:2 w meczu 25. kolejki czwartej ligi wielkopolskiej. Gorąco zrobiło się w 84. minucie. To wtedy sędzia napomniał żółtą kartką Jędrzeja Drame, a z trybun pod jego adresem poleciało hasło: “ta czarna małpa jeb*ana”

Autorem tych szokujących słów był lokalny dziennikarz pracujący w Radio Września, który został wyproszony ze stadionu. Pracodawca zabrał głos w sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zapewniając, że dziennikarz był na meczu prywatnie.

Nasz redakcyjny kolega był tam prywatnie. Odcinamy się od tych bulwersujących słów i podejmiemy stosowne kroki, by zadośćuczynić tej przykrej sytuacji. Mając na uwadze sytuację życiową Andrzeja, dzisiaj nasz współpracownik dostał naganę z wpisem do akt pracowniczych z możliwością dyscyplinarnego zwolnienia. Zobowiązaliśmy go również do wydania oficjalnych przeprosin na swoim profilu FB oraz profilach FB zespołu Victoria Września oraz Warta Międzychód, a także do wpłacenia kwoty 500 złotych na rzecz Stowarzyszenie “Nigdy Więcej”, walczącego z przejawami rasizmu – informuje Radio Września.

Dziennikarz przeprosił za swoje zachowanie.

Chciałbym z całego serca przeprosić za swoje niewłaściwe, naganne zachowanie w ostatnich minutach meczu Victoria Września – Warta Międzychód. Chciałbym przeprosić klub Warta Międzychód, drużynę gości i pana Jędrzeja Drame, a także przepraszam klub Victoria Września, na którego barki cała ta sytuacja spadła. Przepraszając za swoje zachowanie i niewłaściwe słowa, które skierowałem pod adresem pana Jędrzeja Drame, który w brutalny sposób faulował naszego gracza chciałem wyjaśnić, że cała ta sytuacja była wynikiem bardzo nerwowej atmosfery i złych emocji, które w tym meczu od samego jego początku prowokowali sędziowie z Poznania – napisał.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *