Echa po meczu z Anglią. Polacy oskarżeni… o rasizm

Grealish Jóźwiak

Środowy mecz Polski z Anglią (1:1) w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata wywołał sporo emocji. Nie tylko czysto sportowych.

Dużo kontrowersji miały wywołać wydarzenia z przerwy spotkania, a dokładniej z szatni. “Dwóch członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Anglii oskarżyło polskich piłkarzy o obrażanie gości na tle rasistowskim. Sprawą zajął się delegat FIFA” – informuje Interia.

Sprawą zajął się delegat FIFA – João Morais. Choć dość szybko udowodniono, że oskarżenia Anglików to kłamstwo, to o sytuacji wpisano do pomeczowego protokołu. Przez to międzynarodowy związek dalej zajmie się oskarżeniami.

Być może wydarzenia z szatni to też efekt jeszcze tego co działo się na boisku. Już po gwizdku oznaczającym przerwę doszło do przepychanek między Harrym Maguire’em i Kamilem Glikiem. Obydwaj zobaczyli także żółte kartki. Najwidoczniej te emocje przeniosły się potem do szatni.