Puchar Włoch: Potężna główka ratuje Lazio

źródło: sport.sky.it

Lazio bez większych problemów przebrnęło przez 1/8 finału Pucharu Włoch i pokonało Parmę 2:1. Zwycięskiego gola  tuż przed końcem regulaminowego czasu gry strzelił Muriqi. W ćwierćfinale podopieczni Inzaghiego zagrają z Atalantą.

Jeśli jakiś kibic zdecydował się wybrać ten mecz, jako najlepszy sposób na spędzenie czwartkowego wieczoru, to spokojnie mógł przeznaczyć część meczu na drzemkę. Długo musieliśmy czekać na emocje i szybsze tempo. Lazio szybko przejęło kontrolę nad poczynaniami boiskowymi i skutecznie neutralizowało ataki rywali. Rzymianie strzelanie mogli rozpocząć bardzo szybko, ale dogodną sytuację zmarnował Muriqi. Były gracz Fenerbahce dostał kolejną szansę od trenera Inzagniego i mógł przełamać strzelecką niemoc. Otrzymał podanie w polu karnym, ale bardzo źle przyjął piłkę i trafił w słupek.

Przebudzona Parma

Niedługo później było 1:0. Parolo wykorzystał dogranie kolegi i głową umieścił piłkę w siatce. I w tym momencie Lazio zdjęło nogę z gazu. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli kilka stałych fragmentów, ale nie stworzyli większego zagrożenia. Parma natomiast czekała na przerwę. Trener D’Aversa nieco wstrząsnął piłkarzami i na drugą połowę wyszli zdecydowanie bardziej pobudzeni. Parmie pomogły również zmiany, których dokonał Inzaghi, który zdjął Milinkovica-Savicia, co odbiło się na grze Lazio w środku pola. Goście doszli wreszcie do głosu.

Najpierw Mihaila trafił po dośrodkowaniu w poprzeczkę, ale kilkanaście minut później to snajperowi Parmy pomogło szczęście. W sytuacji sam na sam Strakosha wyczuł, co zrobi jego rywal, ale po delikatnym kontakcie z bramkarzem piłka wpadła do siatki. To nie był jednak koniec emocji. Okazji do rehabilitacji po pudle w pierwszej połowie szukał Muriqi, i również on znalazł drogę do siatki. Po wrzutce w pole karne to właśnie napastnik Lazio wyskoczył najwyżej i strzałem głową z aż 11 metrów pokonał bramkarza rywali. Na odpowiedź Parmie brakło sił, ale raczej nikt w klubie płakać nie będzie. Goście skupieni są bowiem na walce o utrzymanie w Serie A. Lazio natomiast czeka bardzo ciężka przeprawa w ćwierćfinale, gdzie zespół ze stolicy Wloch zmierzy się z Atalantą.