Puchar Włoch: Piątek daje półfinał Milanowi

Krzysztof Piątek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

“Rossoneri” meldują się w półfinale Pucharu Włoch! Ekipa Gennaro Gattuso pokonała Napoli 2:0, a obydwa trafienia zaliczył Krzysztof Piątek.

Dla nowego nabytku Milanu było to premierowe spotkanie od pierwszych minut na boisku. Ogółem od początku zagrało trzech Polaków, bowiem po drugiej stronie byli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. W 11. minucie Diego Laxalt znakomitym podaniem uruchomił Piątka, a ten bez większych problemów wykorzystał sytuację sam na sam. Gianluigi Donnarumma bezradny był ponownie nieco ponad kwadrans później. Tym razem Piątek sprytnie poradził sobie z dwoma defensorami Napoli, schodząc do środka i z 16 metra huknął na dalszy słupek, nie dając szans golkiperowi rywali.

Piątek w 79. minucie został zmieniony przez Patricka Cutrone. Milik i Zieliński zagrali cały mecz.