Puchar Azji: Katarczycy w finale

facebook.com

Katarczycy rozgromili 4:0 Zjednoczone Emiraty Arabskie i awansowali do finału Pucharu Azji. Gospodarze imprezy kończyli mecz w dziesięciu. W najważniejszym meczu turnieju Katar zagra z Japonią.

Wynik meczu w dwudziestej drugiej minucie otworzył Boualem Khoukhi. Dla 28-letniego obrońcy to druga bramka w turnieju. Na 2:0 w trzydziestej siódmej minucie podwyższył 22-letni napastnik Ali Almoez, dla którego było to siódme trafienie! Dziesięć minut przed końcem spotkania, sytuację sam na sam po doskonałym prostopadłym podaniu wykorzystał Hasan Al Haydos. Wynik meczu w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Hamid Ismaeil, który na placu gry pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej. Gospodarze ostatni mecz w turnieju kończyli w dziesięciu. W dziewięćdziesiątej pierwszej minucie sędzia po wideo-weryfikacji pokazał czerwoną kartkę Ismailowi Ahmedowi. Obrońca Al-Ain uderzył swojego rywala łokciem w twarz.

Finał pomiędzy Katarem, a Japonią odbędzie się w piątek o godzinie 15:00.

29.01.2019, godz. 15:00 ZEA – Katar 0:4 (0:2)
Boualem Khoukhi 22′, Ali Almoez 37′, Hasan Al Haydos 80′, Hamid Ismaeil 94′.
czerwona kartka: Ismail Ahmed 91′ (ZEA)