Puchar Włoch: Obrońca tytułu odpada w ćwierćfinale

Insigne

W pierwszym ćwierćfinale Pucharu Włoch zwyciężyła drużyna Napoli. Gospodarze pokonali rzymskie Lazio 1:0 po bramce Lorenzo Insigne.

Pierwszą połowę spokojnie możemy określić jako scenariusz dobrego filmu sensacyjnego. Wszystko zaczęło się od świetnego rajdu Lorenzo Insigne, który po asyście Zielińskiego zdobył bramkę. Mniej więcej 10 minut później goście mieli szans wyrównać stan meczu. Rzut karny, który został podyktowany za kopnięcie rywala przez Hysaja, miał wykonywać Ciro Immobile. Włoch jednak niefortunnie poślizgnął się przed tą próbą i posłał piłkę wysoko nad bramką. Chwilę później faul taktyczny popełnił ponownie Elseid Hysaj i arbiter był zmuszony wyciągnąć drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dla Albańczyka. W 25. minucie mieliśmy kolejną interwencję sędziego. Za faul na Piotrku Zielińskim, żółtą kartkę otrzymał Lucas Leiva. Pewnie na tym by się skończyło, lecz Brazylijczyk prawdopodobnie wystosował w kierunku Davide Massy niecenzuralne określenia, które okazały się być wystarczającym pretekstem do wyrzucenia go z boiska. Stan liczbowy zawodników się wyrównał, lecz do końcowego gwizdka pierwszych 45 minut nie doświadczyliśmy już żadnej groźniejszej sytuacji.

Druga połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Rzymian, lecz piłkarze Simone Inzaghiego nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Świetną okazję miał Ciro Immobile, ale po jego strzale piłka znalazła się na poprzeczce. Futbolówkę w bramce mogliśmy ujrzeć w 89. minucie, kiedy to Francesco Acerbi celnie uderzył, lecz na jego nieszczęście znalazł się na pozycji spalonej.

Zwycięskie Napoli w półfinale zmierzy się z kimś z pary Fiorentina/Inter. Goście z Rzymu natomiast stracili swoją szansę na obronę trofeum i w tej chwili mogą się skupić tylko i wyłącznie na walce o jak najlepszy wynik w Serie A.

21.01.2020, 1/4 finału Pucharu Włoch, Stadio San Paolo (Neapol)

SSC Napoli – Lazio Rzym 1:0 (1:0)
1:0 – 2′ Insigne

Sędzia: Davide Massa

Żółte kartki: Hysaj x2 (Napoli) – Acerbi, Leiva (Lazio)

Czerwone kartki: Hysaj (Napoli) – Leiva (Lazio)

Napoli: Ospina – Hysaj, Di Lorenzo, Manolas, Mario Rui – Demme, Lobotka (22′ Luperto), Zieliński – Callejon (68′ Elmas), Insigne (C) (77′ Fabian Ruiz), Milik

Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Radu (70′ Patric) – Lazzari, Parolo, Leiva, Milinković, Lulić (C) (76′ Jony) – Caicedo (55′ Correa), Immobile