Premier League: Wyśmienity występ Deana Hendersona, jednak nie zatrzymał Manchesteru City

sufc.co.uk

Manchester City w 24. kolejce Premier League ograł na wyjeździe Sheffield United (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Sergio Aguero który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Mamy styczeń, ale walka o mistrzostwo Anglii jest praktycznie rozstrzygnięte. FC Liverpool bez żadnej porażki kroczy po tytuł. Gra toczy się o wicemistrzostwo, w której oprócz “The Citizens” pozostaje Leicester City. W ostatnim meczu z Crystal Palace (2:2) urazu doznał John Stones, którego zastąpił Nicolas Otamendi. Tym razem Pep Guardiola pozostawił na ławce rezerwowych Sergio Aguero. Obie drużyny zmierzyły na koniec ubiegłego roku, a bohaterem został Kevin de Bruyne, który zdobył gola i zaliczył asystę. Jestem pod wrażeniem i podziwiam to, jak grają z tym samym menedżerem i zawodnikami, którzy awansowali do Premier League – mówił przed meczem menedżer “Obywateli”.

W 20. minucie doskonałą okazję zmarnował Raheem Sterling, ale jego strzał uderzenie fantastycznie wybronił Dean Henderson. Golkiper gospodarzy raz jeszcze kilka minut później popisał się kapitalną interwencją przy strzale przewrotką Nicolasa Otamendiego. Bezsprzecznie beniaminek zawdzięczał czyste konto wychowankowi “Czerwonych Diabłów”. Po zakończeniu rozgrywek Dean Henderson wróci na Old Trafford i będzie zmiennikiem Davida de Gei. W 35. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla gości, po faulu na Riyadzie Mahrezie. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł, Gabriel Jesus, a Dean Henderson po raz kolejny zatrzymał “The Citizens”.

W 62. minucie Gabriel Jesus wyskoczył wysoko do główki, lecz skierował futbolówkę w środek bramki i bramkarz nie miał żadnych problemów, by ją złapać. W 73. minucie Kevin de Bruyne mający wiele wolnego miejsca wyłożył piłkę po ziemi do Sergio Aguero i Argentyńczyk z bliskiej odległości wepchnął ją do siatki. Drużyna Pepa Guardioli w niedzielę podejmie Fulham w ramach 1/16 Pucharu Anglii (godz. 14:00).