Arsenal powierzchownie wyciągnął lekcję. Remis w Derbach Londynu

Azpilicueta

Chelsea zremisowała z Arsenalem 2:2 w 24. kolejce Premier League.

Przed kolejną konfrontacją w ramach “Derbów Londynu” wszyscy na pewno mieli w pamięci ostatnie starcie Chelsea z Arsenalem. Wtedy “The Blues”  wygrali 2:1, choć długo przegrywali. Arsenal nie chciał ponownie dopuścić do takiego scenariusza.

Tym razem też Chelsea dość długo prowadziła jako pierwsza, za sprawą trafienia Jorginho z rzutu karnego. Wyrównał w drugiej połowie wyrównał Gabriel Martinelli. Jednak w ostatnich minutach to Cesar Aspilicueta najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i ustalił rezultat na 2:1. W końcówce meczu wyrównał… również obrońca – Hector Bellerin. I to mimo iż Arsenal grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Davida Luiza w pierwszej połowie.

21 stycznia 2020, 21.15, Stamford Bridge

24. kolejka Premier League

Chelsea – Arsenal 2:2 (1:0)

28′ Jorginho (kar.), 85′ Azpilicueta – 64′ Martinelli, 88′ Bellerín

Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger, Emerson – Kanté (69′ Mount), Jorginho, Kovačić (66′ Barkley) – Hudson-Odoi, T. Abraham, Willian (79′ Batshuayi).

Arsenal F.C.: Leno – Bellerín (C), Mustafi, David Luiz, Saka – Torreira, Xhaka – Pépé (81′ Holding), Özil (55′ Guendouzi), Martinelli (90+1’Willock) – A. Lacazette.

Żółte kartki:  21′ Emerson (CHE), 60′ Christensen (CHE) – 76. Guendouzi (ARS)

Czerwone kartki: 26. David Luiz (ARS)