Puchar Polski: Spokojny awans Śląska Wrocław

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 1/16 Pucharu Polski, pierwszoligowa Bytovia Bytów poniosła porażkę ze Śląskiem Wrocław (0:3). Dla “Wojskowych” dwie bramki zdobył 21-letni Damian Gąska oraz samobójczym trafieniem popisał się Mateusz Oszmaniec.

Gospodarze dzisiejszego spotkania w lidze mają trudności z odnoszeniem zwycięstw. Na piętnaście kolejek Fortuny 1. Ligi bytowianie siedem meczów zremisowali. Tadeusz Pawłowski praktycznie wystawił najsilniejszy skład jaki posiada. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski, Śląsk Wrocław pokonał Olimpię Elbląg (3:0), zaś Bytovia wyeliminowała Elanę Toruń wygrywając na boisku rywala (3:1).

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wskoczyli na wyższe obroty w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Damian Gąska po podaniu Łukasza Brozia pokonał Mateusza Oszmańca. Potem sam golkiper gospodarzy wbił gola. Bytowianie stworzyli kilka dogodnych okazji, lecz raz futbolówka obiła się od słupka, a następnie poprzeczki. Zespół z Lotto Ekstraklasy kończył mecz w “10”, ponieważ w 75. minucie czerwoną kartkę ujrzał Igors Tarasovs. Wynik w 82. minucie ustalił znakomitym uderzeniem zza pola karnego Damian Gąska.