Kto trenerem Realu Madryt po Solarim?

Real Madryt / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Santiago Solari, który do tej pory prowadził drugą drużynę “Królewskich”, objął stanowisko trenera po zwolnionym Julenie Lopeteguim. Jednak cały czas, aktualne pytanie jest: do kiedy taki stan rzeczy się utrzyma? I kto przejmie to stanowisko po 42-latku?

Po ostatniej porażce w klasyku, Julen Lopetegui pożegnał się z posadą. Miejsce niedoszłego szkoleniowca reprezentacji Hiszpanii objął Santiago Solari, który do tej pory prowadził tylko i wyłącznie drużyny młodzieżowe Realu Madryt. Jednak nie jest on brany pod uwagę przy ustalaniu długofalowych planów. W ogólnym założeniu, były gracz Los Blacos objął drużynę tymczasowo.

Kto następny?

Według różnych źródeł, los Julena przesądzony był już w środku tygodnia, a kontrakt dla nowego trenera był już gotowy. Odpowiednie papiery trafiły ponoć to Antonio Conte, który jest obecnie bez klubu. Zwrot akcji nastąpił po oficjalnym zwolnieniu Lopeteguiego. Według hiszpańskich gazet, były szkoleniowiec m.in. Chelsea, w ostatnim momencie zerwał kontakt z Realem. Przyczyny owego rozmyślenia są nieznane.

W takiej sytuacji, kolejny w kolejce jest Roberto Martínez, który od 2016 roku prowadzi reprezentacje Belgii. Jednak Hiszpan ma ważny kontrakt z belgijską federacją do 2020 roku, i w przypadku chęci podpisania 45-latka, Florentino Perez musiałby wpłacić klauzulę, zawartą w jego kontakcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.