Puchar Polski: Resovia bliska sprawienia sensacji, ale odpada

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym spotkaniu 1/16 Pucharu Polski, drugoligowa Resovia Rzeszów na własnym stadionie poniosła porażkę z liderem Lotto Ekstraklasy – Lechią Gdańsk (1:3).

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski, Resovia Rzeszów z łatwością ograła pierwszoligową Wartę Poznań (2:0). Natomiast biało-zieloni okazali się lepsi od krakowskiej Wisłą, którą pokonali po serii rzutów karnych. Dla gospodarze, było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ w tym roku obchodzą okrągły jubileusz – 110-lecie powstania klubu.

– Na pewno nie zlekceważymy przeciwnika. Byłem osobiście na ich meczu ligowym z Olimpią i widziałem, że to drużyna bardzo niebezpieczna – mówił przed meczem Piotr Stokowiec. Kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał 19-letni Tomasz Makowski, który spełnia warunki wymagane przez regulamin mówiący o przynajmniej jednym młodzieżowcu w składzie.

W 15. minucie Paweł Hass po podaniu Michała Ogrodnika z lewego skrzydła pokonał Dusana Kuciaka. Strzelec pierwszego gola mógł podwyższyć wynik, lecz tym razem Steven Vitoria wybił futbolówkę z linii bramkowej. Do szatni lider ekstraklasy schodził do z bramkową stratą.

W przerwie Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian, które jak się okazało zmieniły oblicze spotkania. W 57. minucie po rzucie rożnym piłkę przedłużył Artur Sobiech do Stevena Vitoria, a defensor osamotniony wpakował futbolówkę do siatki. Cztery minuty później Artur Sobiech przyjął piłkę w polu karnym i niezastanowienia kropnął w stronę bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi. Wynik meczu w 70. minucie ustalił Lukas Haraslin, który ograł defensorów w polu karnym. Nie bez problemów, ale Lechia awansowała do kolejnej rundy. Losowanie 1/8 Pucharu Polski odbędzie się jutro w siedzibie PZPN-u.