

Puchar Polski: Pogrom w Szczecinie! Pogoń ostatnim ćwierćfinalistą
W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski, Pogoń Szczecin pokonała u siebie inną drużynę z Ekstraklasy, Jagiellonię Białystok 4:1.
Gospodarze w rozgrywkach ligowych do tej pory radzili sobie dość przeciętnie, zajmując po 10 kolejkach dwunastą lokatę. Dużo bardziej zadowoleni z układu tabeli mogli być podopieczni Michała Probierza, którzy na ten moment są liderami Ekstraklasy. Puchar Polski to jednak zupełnie inne podwórko i dziś po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. Faworyzowani goście stracili bramkę jako pierwsi, już w 15' minucie rzut karny wykorzystał Frączczak i dał prowadzenie Pogoni. Goście jednak zdołali wyrównać i na przerwę schodzili z remisem 1:1. W drugiej części meczu Pogoń zdominowała rywali i pewnie uzyskała awans do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Na ponowne prowadzenie, gospodarzy wyprowadził Drygas w 67' minucie. Jagiellonia walczyła z czasem, aby znów wyrównać i ruszyła do ofensywy. W takich sytuacjach trzeba jednak pamiętać również o obronie, a goście najwyraźniej o tym aspekcie gry zapomnieli. Pogoń pokarała więc przeciwników, dokładając jeszcze dwie bramki, w 86' i 90' minucie spotkania trafiali odpowiednio: Gyursco i Nunes. Goście stracili więc jakiekolwiek szanse na awans do ćwierćfinału, a Pogoń sprawiła małą niespodziankę w tym boju Ekstraklasowiczów.
Składy:
Pogoń: Kudła - Nunes, Lewandowski, Rudol, Papa - Murawski, Piotrowski (78' Obst), Gyurcso, Drygas, Delev (85' Akahoshi) - Frączczak (80' Zwoliński)
Jagiellonia: Węglarz - Burliga (46' Wasiluk), Guti, Runje, Tomasik (83' Mackiewicz) - Grzyb, Góralski, Frankowski, Vassiljev, Romańczuk (77' Świderski) - Cernych
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)
-
AktualnościSzok w Górniku! Jan Urban zwolniony, następca wybrany
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 13:34
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
AktualnościLKE: Betis wygrywa z Jagiellonią (BRAMKI)
Michał Szewczyk / 10 kwietnia 2025, 23:00
-
AktualnościLKE: Warszawa nie zobaczyła cudu. Chelsea lepsza od Legii (BRAMKI)
Michał Szewczyk / 10 kwietnia 2025, 20:45
-
AktualnościLiga Mistrzów: Lewandowski z dubletem. Barca gromi BVB (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 9 kwietnia 2025, 22:58