theguardian.com

Aż sześć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni dzisiejszego wieczoru na Celtic Park w Glasgow. W meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Celtic zremisował z Manchesterem City 3:3.

Po pierwszej kolejce nastroje w obu zespołach znacznie się różniły. Manchester City pewnie pokonał Borussię Moenchengladbach 4:0, natomiast Celtic został rozgromiony przez Barcelonę 0:7. Faworytem dzisiejszego spotkania byli zatem aktualni liderzy angielskiej Premier League.
Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli The Citizens. Już w 3. minucie gospodarze wyszli na niespodziewane prowadzenie. Po zagraniu Erica Sviatchenki na listę strzelców wpisał się Moussa Dembele. Dwie minuty później mogło być już 2:0. W dogodnej sytuacji znalazł się Kolo Toure, ale jego uderzenie sparował na rzut rożny Claudio Bravo.
W 12. minucie goście zdołali odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Aleksandara Kolarova piłkę do siatki skierował Fernandinho. Podopieczni Pepa Guardioli cieszyli się z remisu zaledwie osiem minut. Wtedy to gracze Celticu przeprowadzili zabójczą kontrę. Tom Rogić zagrał do wbiegającego w pole karne Kierana Tierney’a. Po strzale Szkota piłka odbiła się jeszcze od Raheema Sterlinga i wpadła do bramki.
Skrzydłowy Manchesteru City zrehabilitował się w 28. minucie. Reprezentant Anglii otrzymał podanie od Davida Silvy i pokonał Craiga Gordona, po raz drugi doprowadzając w tym meczu do wyrównania. W dalszej części spotkania tempo gry nieco spadło i w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Drugą odsłonę fenomenalnie rozpoczęli podopieczni  Brendana Rodgersa. Kieran Tierney dośrodkował z lewej flanki w pole karne, a tam znalazł się Moussa Dembele, który strzałem przewrotką pokonał Claudio Bravo i drugi raz tego wieczoru wpisał się na listę strzelców. Chwilę później znów mógł być remis, ale strzał Ilkaya Gundogana z rzutu wolnego obronił Craig Gordon.
Przyjezdnym udało się ponownie wyrównać w 55. minucie. Strzał Sergio Aguero zdołał co prawda odbić Gordon, ale wobec dobitki Nolito był już bezradny. Od tego momentu inicjatywa należała już do piłkarzy z Etihad Stadium. Strzał z dystansu Fernandinho nieznacznie minął bramkę Celticu, a w doliczonym czasie gry Gordon po raz kolejny obronił uderzenie Gundogana. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Po niezwykle emocjonującym pojedynku, Celtic zremisował z Manchesterem City 3:3.

Celtic FC – Manchester City 3:3 (2:2)
1:0 – 3′ – Moussa Dembele
1:1 – 12′ – Fernandinho
2:1 – 20′ – Raheem Sterling (sam.)
2:2 – 28′ – Raheem Sterling
3:2 – 47′ – Moussa Dembele
3:3 – 55′ – Nolito

Celtic: Gordon – Lustig, Toure, Sviatchenko, Tierney – Brown, Bitton (84′, Griffiths), Rogić (57′, Armstrong), Sinclair, Forrest (81′, Roberts) – Dembele.
Man. City: Bravo – Zabaleta, Otamendi, Kolarov, Clichy (73′, Stones) – Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Nolito (76′, Fernando) – Aguero.