Puchar Polski: Pogrom w Szczecinie! Pogoń ostatnim ćwierćfinalistą

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski, Pogoń Szczecin pokonała u siebie inną drużynę z Ekstraklasy, Jagiellonię Białystok 4:1.

Gospodarze w rozgrywkach ligowych do tej pory radzili sobie dość przeciętnie, zajmując po 10 kolejkach dwunastą lokatę. Dużo bardziej zadowoleni z układu tabeli mogli być podopieczni Michała Probierza, którzy na ten moment są liderami Ekstraklasy. Puchar Polski to jednak zupełnie inne podwórko i dziś po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. Faworyzowani goście stracili bramkę jako pierwsi, już w 15′ minucie rzut karny wykorzystał Frączczak i dał prowadzenie Pogoni. Goście jednak zdołali wyrównać i na przerwę schodzili z remisem 1:1. W drugiej części meczu Pogoń zdominowała rywali i pewnie uzyskała awans do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Na ponowne prowadzenie, gospodarzy wyprowadził Drygas w 67′ minucie. Jagiellonia walczyła z czasem, aby znów wyrównać i ruszyła do ofensywy. W takich sytuacjach trzeba jednak pamiętać również o obronie, a goście najwyraźniej o tym aspekcie gry zapomnieli. Pogoń pokarała więc przeciwników, dokładając jeszcze dwie bramki, w 86′ i 90′ minucie spotkania trafiali odpowiednio: Gyursco i Nunes. Goście stracili więc jakiekolwiek szanse na awans do ćwierćfinału, a Pogoń sprawiła małą niespodziankę w tym boju Ekstraklasowiczów.

Pogoń: Kudła – Nunes, Lewandowski, Rudol, Papa – Murawski, Piotrowski (78′ Obst), Gyurcso, Drygas, Delev (85′ Akahoshi) – Frączczak (80′ Zwoliński)
Jagiellonia: Węglarz – Burliga (46′ Wasiluk), Guti, Runje, Tomasik (83′ Mackiewicz) – Grzyb, Góralski, Frankowski, Vassiljev, Romańczuk (77′ Świderski) – Cernych

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)