Puchar Polski: Biała Gwiazda w kolejnej rundzie

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowy wieczór rozegrano mecz Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Spotkanie było emocjonujące, a po dogrywce to gospodarze zapewnili sobie miejsce w kolejnej fazie, pokonując drużynę Biało-Zielonych 2:1.

Trenerzy obu drużyn zdecydowali się wykorzystać delikatnie zmienione składy w stosunku do ostatnich meczów ligowych. Początkowa faza meczu toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, cechując się dużą walką, ale bez wyraźnych sytuacji podbramkowych. Przełom nastąpił   w 21 minucie. Olejarka skutecznie wykorzystał akcję Sobczaka i wpisał się na listę strzelców.

Drugą połowę cechowała podobnie jak pierwszą walka o środek pola. Dopiero zmiany w składzie gości ożywiły ich grę, zwłaszcza za sprawą Fernandeza, który starał się zaskoczyć byłych kolegów. Również trener Sobolewski wprowadził na boisko nowe siły, takie jak Rodado czy Villar.

Największe emocje czekały  nas w końcówce. Najpierw po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką Krzyżanowskiego. Fernandez nie wykorzystał jedenastki. W doliczonym czasie gry arbiter po raz kolejny korzystał analizy video, co skutkowało przyznaniem drugiego rzutu karnego dla Lechii. Tym razem były zawodnik Wisły nie pomylił się i strzelił bramkę.

W pierwszej połowie dogrywki krakowianie mieli dwie okazje na zdobycie gola  z których jedną stworzył Baena, a drugą Rodado. Żaden z nich nie zdołał pokonać bramkarza. Po stronie Lechii Bobcek także nie wykorzystał swojej szansy, uderzając z bliska nad poprzeczką. Jednak, w 105. minucie Baena zdobył bramkę, wykorzystując odbitą piłkę po strzale Rodado. Wynik na tablicy wskazywał 2:1 na korzyść Białej Gwiazdy.

W drugich 15 minutach dogrywki Wiślacy utrzymywali pełną kontrolę nad grą. Goście nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę Białej Gwiazdy, co uniemożliwiło im zdobycie wyrównującego gola. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem krakowian, którzy awansowali do 1/16 Pucharu Polski.

28.09.2023,1/32 finału Pucharu Polski, Anfield (Kraków)

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0, 1:1)
1:0 Olejarka 21’
1:1 Fernandez 90’+7’ (k.)
2:1 Baena 105’

WISŁA KRAKÓW:

Broda; Colley, Alfaro, Talar, Sobczak, Łasicki, Juncà, Szot, Basha, Baena, Olejarka.

Ławka:

Biegański, Uryga, Sapała, Carbó, Rodado, Villar, Jaroch, Duda, Krzyżanowski.

LECHIA GDAŃSK:

Mikułko; Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur, D’Arrigo, Kapić, Sypek, Khlan, Piła, Zjawiński.

Ławka:

Sarnawski, Conrado, Brzeg, Neugebauer, Żelizko, Kardaś, Sezonienko, Luis Fernández, Bobcek.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Żółte kartki: Olejarka, Rodado – Kałahur, Fernandez, Khlan. Czerwona kartka: Khlan(faul, za drugą żółtą)

Widzów: 10 091

Wyniki pozostałych meczów Pucharu Polski z czwartku 28 września:

Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom 1:4 (1:2)

Bramki: Adam Frączczak 42 (k) – Lucjan Zieliński 21, Patryk Stefański 36, Dawid Wolny 48, Dawid Krzemień 90 (k)

GKS Tychy – Wisła Płock 3:1 (1:1)

Bramki: Krzysztof Kamiński 45 (s), Daniel Rumin 60, Mateusz Radecki 88 – Beniamin Czajka 12

Kotwica Kołobrzeg – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:4 po dogrywce (2:1, 2:2), karne 3:4

Bramki: Jonathan Junior 41, Josip Soljić 45, Filip Kozłowski 69, Olaf Nowak 114 – Adam Radwański 8 (k), Andrzej Trubeha 50, Tomas Poznar 61, Wiktor Biedrzycki 95 (k)

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się dzisiaj czyli w piątek 29.09.