Puchar Polski: Beniaminek okazał się lepszy od Śląska Wrocław

Twitter

W drugim wtorkowym spotkaniu 1/8 Pucharu Polski, Śląsk Wrocław uległ Miedzi Legnica (0:1) i beniaminek zagości w ćwierćfinale.

Ekipa Tadeusza Pawłowskiego od czterech meczów nie potrafi dopisać trzech punktów, a na domiar złego w piątek ponieśli czwartą z rzędu porażkę na własnym stadionie, co dla “Wojskowych” jest niechlubnym rekordem. Nieco lepsza sytuacja panuje w Legnicy, ponieważ w sobotę pokonali krakowską Wisłę (2:0).

– Przed nami duże wyzwanie, ale wierzymy, że możemy je pozytywnie zrealizować. Jest to mecz, który może dać nam awans do wąskiej grupy najlepszych drużyn w Polsce i naturalnie chcemy się w niej znaleźć – zapowiadał Tadeusz Pawłowski.

Sama pierwsza część spotkania nie zachwyciła i dopiero w dwie minuty przed zejściem na przerwę Borja Fernandez wyprowadził swój zespół na prowadzenie. 37-letni Hiszpan wszedł w pole karne gospodarzy i uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki.