Oficjalnie: Eduardo Berizzo zwolniony z Athleticu Bilbao!

AS English - Diario AS


Dziś w godzinach porannych zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy z Argentyńskim szkoleniowcem zespołu z kraju Basków. Jego obowiązki przejmie Gaizka Garitano – trener rezerw, oczywiście do czasu znalezienia przez zarząd nowego trenera. 

Pod jego wodzą Athletic wygrał zaledwie raz – na inaugurację sezonu. Wtedy pokonali Leganes 2:1, ale warto dodać, że zwycięski gol padł dopiero w doliczonym czasie gry. Od tego czasu do chwili obecnej zespół zanotował 8. remisów i 5. porażek. Na styl jednak nie można było narzekać. Szczególnie w meczach z drużynami z czołówki Baskowie prezentowali się dobrze ( remis z Realem Madryt i Barceloną ). Wadą tego zespołu niekiedy była skuteczność, ale też nieumiejętność utrzymania korzystnego wyniku do końcowych minut.

Niby jest to zrozumiała decyzja – zwolnienie trenera za brak wyników – ale w przypadku zarządu Athleticu można być nieco zaskoczonym. Pamiętamy z poprzedniego sezonu przygodę José Ángela Zigandy. Za jego sterami drużyna również nie prezentowała się dobrze kończąc poprzedni sezon na 16. miejscu w tabeli. Pomimo słabych wyników zarząd nie zdecydował się na rozwiązanie umowy przed końcem ubiegłych rozgrywek. Teraz jednak panuje nerwowa sytuacja w szeregach klubowych, bowiem pod koniec roku odbędą się wybory Komitetu Zarządzającego zespołem. Do tego czasu na pewno ekipę poprowadzi Gaizka Garitano czy trener rezerw. Potencjalni kandydaci na objecie stanowiska szkoleniowca pierwszej drużyny nie są znani.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.