Sheridan i Klimala dają awans

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 1/8 Pucharu Polski Jagiellonia wygrała na wyjeździe z Arką 2-0. Bramki dla gości strzelili Sheridan i Klimala.

Dla obu drużyn to kolejne spotkanie w ciągu ostatnich dni. W piątek w ramach rozgrywek Ekstraklasy Jagiellonia pokonała na własnym stadionie Arkę 3-1. Dla drużyny z Podlasia 2 bramki strzelił Świderski i 1 bramkę dołożył Novikovas. Dla Arkowców honorowe trafienie zaliczył Michał Janota.

W pierwszej połowie gra głównie toczyła się w środku boiska. Dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie gospodarze w 38. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Marciniak, wydawało się, że piłka leci do bramki, ale ostatecznie o centymetry minęła bramkę Sandomierskiego. W 76. minucie bramkę dla Jagiellonii strzelił Sheridan, który dostał dobre prostopadłe podanie od Romanczuka. Dziesięć minut później Jagiellonia podwyższyła prowadzenie za sprawą Klimali, który dobił uderzenie Frankowskiego.

4 grudnia 2018, 20:30 – Gdynia ( Stadion Miejski)
Arka Gdynia 0-2 Jagiellonia Białystok
Cillian Sheridan 75′, Patryk Klimala 86′

Arka: Krzepisz – Socha, Maghoma, Marić (87’Zbozień), Marciniak – Deja, Janota, Nalepa, Zarandia (79’ Marcus Vinicius) , Aankour (79’ Siemaszko) – Jankowski

Jagiellonia: Sandomierski – Guilherme, Runje (46’ Klemenz), Mitrović, Bodvarsson – Romanczuk, Poletanović, Machaj (67’ Pospisil), Frankowski, Świderski (62’ Sheridan) – Klimala