Puchar Ligi Angielskiej: Pewny awans obrońców tytułu

twitter.com/ChelseaFC

Dziś rozegrano kolejne spotkania trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Swoje spotkanie wygrała broniąca tytułu Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho pokonali na wyjeździe Walsall 4:1.

Drużyna gospodarzy na co dzień występuje w League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii). Zdecydowanym faworytem była zatem Chelsea. Nie zmieniał tego nawet fakt, iż Jose Mourinho dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z poprzednimi meczami. Już po dziesięciu minutach The Blues objęli prowadzenie po akcji dwóch Brazylijczyków. Dośrodkowywał Kenedy, a akcję zamknął celnym strzałem głową Ramires.
Londyńczycy nie zwalniali tempa i w 41. minucie podwyższyli prowadzenie. Ramires wystąpił tym razem w roli asystenta, a jego podanie wykorzystał Loic Remy.
Podopieczni Jose Mourinho chyba przedwcześnie zaczęli myśleć o przerwie i tuż przed końcem pierwszej połowy stracili gola. Kontaktowe trafienie dla gospodarzy zanotował James O’Connor.

Po zmianie stron niespodziewanie groźnie zaatakowali gracze Walsall. Mistrzowie Anglii często musieli ratować się faulami. W 52. minucie to oni jednak zadali trzeci cios. Ruben Loftus-Cheek idealnie wypatrzył w polu karnym Kenedy’ego, a Brazylijczyk skierował piłkę do siatki.
Końcowe fragmenty spotkania nie należały do najładniejszych. W poczynaniach obu zespołów sporo było chaosu i nieczystej gry. Gracze Chelsea w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie dali sobie zrobić krzywdy, ale sami również nie kwapili się już do ataków. W doliczonym czasie gry dobili jednak rywala, strzelając czwartego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pedro.
Chelsea pewnie pokonała Walsall i zameldowała się w czwartej rundzie rozgrywek.