UEFA.com

Bayer Leverkusen w 6.kolejce Bundesligi na własnym obiekcie wygrał 1:0 z FSV Mainz.

Dzisiejsze zawody zaczęły się dobrze dla gospodarzy, którzy byli bliscy prowadzenia po strzale Çalhanoğlu, ale świetnie na linii zachował się Karius. Na kolejną szansę dla Leverkusen czekaliśmy do 22.minuty, kiedy to efektownym wolejem wynik próbował zmienić Wendell, lecz futbolówka bezpiecznie minęła światło bramki. Pod końcówkę fenomenalną okazję zmarnował powyżej wspomniany zawodnik, który będąc pod bramką rywala, przegrał pojedynek z goalkeeperem.

Po przerwie posypały się żółte kartoniki, a pierwszym z nich został ukarany w 51.minucie Lars Bender. Na dwadzieścia minut przed końcem oglądaliśmy bramkę, którą zdobył Hernandez. Były gracz m.in. Manchesteru United efektownie ograł dwóch przeciwników, a następnie uderzył na bramkę, tor lotu piłki zmienił jeszcze Çalhanoğlu, co w ogromnym stopniu utrudniło skuteczną interwencję bramkarzowi. Kilka chwil później Kießling udowodnił, że nie przypadkowo zaczął mecz na ławce. Niemiecki napastnik dostał wyborne podanie na 5.metr od Kampla, znajdując się w wyśmienitej sytuacji, trafił tylko w słupek. Gościom brakowało w tym spotkaniu konceptu na grę, co w dużej mierze pomagało przeciwnikom, osiągnąć pozytywny rezultat.

Dzięki premierowemu trafieniu Hernandeza w niemieckiej Bundeslidze gospodarze zgarnęli upragnione trzy punkty.

Bayer Leverkusen 1:0 FSV Mainz

BayArena, 23.09.2015, 20:00