przegladsportowy.pl

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Ruch Chorzów 1:0 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. O zwycięstwie poznaniaków zadecydowało samobójcze trafienie Rafała Grodzickiego.

Lechici przystępowali do tego spotkania bardzo zmotywowani, chcąc zmazać plamę po fatalnych występach w Ekstraklasie. To oni od pierwszych minut byli stroną przeważającą, ale tempo ich gry było raczej spokojne. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola stworzyli w 18. minucie. Szymon Pawłowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Skabą, ale uderzył obok bramki.
Kilka minut później na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Kownacki. Napastnik Kolejorza uderzył z narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka, ale minimalnie chybił.
Przewaga Lecha rosła z minuty na minutę. Gra praktycznie cały czas toczyła się na połowie chorzowian, ale mistrzowie Polski byli rażąco nieskuteczni. Do przerwy w Poznaniu bramki nie padły.

Na początku drugiej odsłony gospodarzom udało się wreszcie objąć prowadzenie. Z prawej strony pola karnego piłkę zagrywał wprowadzony w przerwie Darko Jevtić, a własnego bramkarza pokonał Rafał Grodzicki.
W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. Lech miał przewagę, ale nie potrafił udokumentować tego kolejnymi bramkami. Z kolei goście byli zupełnie bezradni i nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić Maciejowi Gostomskiemu. Podopieczni Macieja Skorży utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania i awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Zagłębiem Lubin.