Puchar Konfederacji: VAR bohaterem

facebook.com

W pierwszym spotkaniu grupy B Pucharu Konfederacji Chile pokonało Kamerun 2:0. VAR bohaterem.

Oba gole padły w końcówce spotkania. Pierwszą bramkę na osiem minut przed końcem meczu zdobył Arturo Vidal. Z kolei drugie trafienie padło w doliczonym czasie gry po konsultacji VAR. Autorem gola został Eduardo Vargas.

Piłkarze z Ameryki Południowej mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie, lecz piłka po strzale Eduardo Vargasa trafiła w słupek. Co się nie udało w pierwszej minucie udało się w ostatniej przed zmianą stron. 27-letni napastnik strzelił bramkę, ale sędzia skorzystał z systemu VAR i uznał, że Chilijczyk był na spalonym.

18.06.2017, godz. 20:00 Chile – Kamerun 2:0 (0:0)