spox.com

W Tychach w ramach MME 2017, reprezentacja Niemiec U-21 pokonała w pierwszym grupowym spotkaniu kadrę Czech U-21 (2:0). Bramki dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyli Max Meyer oraz Serge Gnabry.

Zdecydowanie faworytem tego spotkania byli Niemcy, którzy uchodzą do głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. Czesi liczyli na świetną grę przede wszystkim Patrika Schicka, który lada dzień ma związać się z Juventusem Turyn. Pierwszą bramkę dla Niemiec zdobył zawodnik Schalke 04 Gelsenkirchen, Max Meyer, który wszedł odważnie w pole karne i pokonał golkipera. W 50. minucie wynik podwyższył nowy nabytek Bayernu Monachium Serge Gnabry. W 85. minucie Niemcy mieli okazję na kolejną bramkę, ale strzał Davie Selke z rzutu karnego świetnie obronił Lukas Zima. Najlepsze okazję na honorowe trafienie dla Czechów miał Patrik Schick, lecz jego strzały powędrowały minimalnie ponad poprzeczką.

W środę reprezentacja Niemiec zmierzy się w Krakowie z kadrą Danii, która jeszcze dziś wieczorem spotka się z Włochami. Natomiast Czesi spróbują pierwsze punkty uzyskać w meczu z Włochami.

Niemcy – Czechy 1:0 (1:0)
Meyer 44′, Gnabry 50′

Niemcy: Pollersbeck – Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt – Dahoud (66. Jung), Arnold (86. Haberer) – Weiser (76. Philipp), Meyer, Gnabry – Selke

Czechy: Zima – Sacek (82. Chory), Lüftner, Simić, Havel – Sevčik (56. Barak), Souček, Travnik – Cerny (71. M. Hasek), Schick, Jankto