PSG wygrywa, Ibra strzela

W pierwszym sobotnim meczu 11.kolejki Ligue1, Paris Saint Germain pokonało na wyjeździe Bastię 0:2. Kolejny raz bramki dla Paryżan strzelił Zlatan Ibrahimović, który już w poprzedniej kolejce został najlepszym strzelcem PSG w historii klubu.

Paryżanie kontrolowali przebieg spotkania już od pierwszych sekund. Jednak w pierwszej połowie nie udało im się zdobyć bramki, mimo świetnej sytuacji jaką miał Pastore w 21, minucie. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania, szanse maił  również Ibrahimović, ale źle trafił w piłkę. Gospodarze odpowiedzieli raz, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Danic.

W drugiej połowie piłkarze Mistrza Francji postanowili za wszelką cenę zdobyć bramkę. Tą mogliśmy oglądać w 72 minucie, kiedy to po podaniu Cavaniego piłkę w bramce umieścił Ibra. Jedenaście minut później było już 0:2, gola ponownie strzelił Ibrahimović, tym samym ustalając wynik spotkania.

SC Bastia – Paris Saint-Germain 0:2
0:1 Ibrahimović 72′
0:2 Ibrahimović 83′