Arsenal potwierdza mistrzowskie aspiracje

live.premierleague.com

W 9. kolejce angielskiej Premier League, Arsenal Londyn rozmiótł w pył beniaminka z Watford aż 3:0. Bramki dla “Kanonierów” zdobyli Sanchez, Giroud oraz Ramsey.

Przed pierwszym gwizdkiem na Vicarage Road Arsenal mógł pochwalić się 18 oczkami na koncie co dawało im 4. pozycję w tabeli, zaś ekipa Quique Floresa plasowała się na 14. miejscu z dorobkiem 10. punktów.

Pierwsza połowa była dosyć nudna, gdyż niewiele było okazji do zmiany rezultatu zarówno po jednej jak i drugiej stronie boiska. Swoje szanse na bramkę zaprzepaścili m. in. Walcott (4′) i Ighalo (31′).

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na Vicarage Road wreszcie doczekali się bramek, lecz nie padły one łupem gospodarzy. W 62. minucie Alexis Sanchez zdobył bramkę otwierając wynik spotkania po przejęciu piłki w polu karnym Watfordu, gdy Mesut Özil padł na murawę. Następnie Niemiec miał swój udział przy bramce Oliviera Giroud 6 minut później gdy wyłożył piłkę jak na tacy Francuzowi. Ostatniego gola na kwadrans przed końcem meczu zdobył Aaron Ramsey po tym jak otrzymał podanie od Bellerina w polu karnym Heurelho Gomesa i bez problemu umieścił piłkę w siatce Brazylijczyka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Arsenal mógł cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Wenger i spółka awansowali na 2. miejsce spychając ponownie Manchester United, który również dzisiaj wygrał 3:0 (z Evertonem), natomiast Watford pozostał na 14. miejscu i następne spotkanie rozegra na wyjeździe ze Stoke. Arsenal u siebie podejmie Everton.

Watford FC 0-3 Arsenal Londyn, 17.10.2015 r., Vicarage Road.

0:1, Sanchez (62′)

0:2, Giroud (68′)

0:3, Ramsey (74′)