facebook.com/WszolekPawel

Skrzydłowy Queens Park Rangers, Paweł Wszołek zdobył bramkę w wygranym przez jego zespół spotkaniu z Peterborough (2:0) w ramach 1. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Polak w ostatnim czasie nie cieszył się uznaniem swojego trenera.

26-letni Paweł Wszołek w dwóch pierwszych starciach na poziomie 2. ligi angielskiej przesiedział na trybunach. Dopiero wczoraj po raz pierwszy otrzymał szansę od pierwszej minuty i już w 6. minucie odwdzięczył się szkoleniowcowi podwyższając wynik meczu. Były zawodni Polonii Warszawa przebywał na murawie 90. minut.

Z kolei z perspektywy polskich kibiców nieźle zapowiadał się mecz pomiędzy Leeds United a Boltonem. Mateusz Klich w barwach popularnych Pawii zdobył już dwie bramki oraz zanotował asystę i wyrasta na gwiazdę zespołu. Natomiast w drużynie Boltonu występuje Paweł Olkowski, jednak jego wczoraj nie zobaczyliśmy na boisku. Ostatecznie do następnej rundy awansowało Leeds United,które pokonało rywali (2:1), zaś Mateusz Klich na boisku pojawił się w 68. minucie.

Kamil Grosicki, który w ostatnim czasie łączony był z greckim Panathinaikosem Ateny znajduje się poza kadrą pierwszego zespołu Hull City, lecz we wczorajszym starciu wszedł w 69. minucie i w konkursie rzutów karnych pewnie wykorzystał jedenastkę. Bartosz Białkowski nie uchronił Ipswich Town przed odpadnięciem z 1. rundy Pucharu Ligi Angielskiej i przegrał z czwartoligowym Exeter City FC.