Probierz: Wytrzymaliśmy ciśnienie Derbów Krakowa

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na trybunach Wisły Kraków zasiadł komplet kibiców, aby obejrzeć 198. Derby Krakowa. Dzięki trafieniu Rumuna Sergiu Hanki, Cracovia odniosła zwycięstwo nad odwiecznym rywalem po raz pierwszy od trzech lat.

– Byliśmy dzisiaj bardzo agresywni. Nie odstawialiśmy nogi w żadnym pojedynku. Zabrakło nam tego na Legii, mieliśmy z tym problem, ale dziś graliśmy tak, jak zakładaliśmy. Ważne jest dla nas to, że znajdujemy się na drugim miejscu w tabeli. Zależało nam na pierwszym, ale niestety się nie udało. Trzeba jednak docenić to, co mamy i walczyć dalej – skwitował Michał Probierz cytowany przez portal klubu.

– Wiemy po takich meczach, jak i nad czym mamy pracować. Dla mnie liczy się jednak to, co zrobiliśmy. Spodziewaliśmy się takiego meczu i wytrzymaliśmy ciśnienie tego spotkania. Technicznie również było ono bardzo trudne. Było w nim dużo agresji, zawodnicy mieli trudniejsze momenty. Wszystko jednak poszło tak, jak chcieliśmy – zakończył.

Niedzielne widowisko nie było z pewnością najwyższych lotów. Przez długie momenty na murawie panował chaos i żadna z drużyn nie była w stanie narzucić własnego stylu. O końcowym rezultacie przesądził błąd linii defensywnej “Białej Gwiazdy”, a właściwie Vukana Savicevicia, który oddał futbolówkę na rzecz Sergiu Hanki, który fantastycznym uderzeniem z dystansu dał radość kibicom po drugiej stronie Błoń.

Wisła Kraków po dwóch porażkach z rzędu w lidze i pożegnaniu się z rozgrywkami Totolotek Pucharu Polski w sobotę powalczy o punkty z Lechem Poznań, natomiast podopieczni Michała Probierza w niedzielę podejmą u siebie Górnika Zabrze.

źródło: cracovia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *